Неділя, 26 Травня, 2024

У Миколаєві два мікрорайони будуть опалювати реконструйовані котельні

У Миколаєві на двох реконструйованих котельнях на вулицях Самойловича і Новозаводській завершуються налагоджувальні роботи. Незабаром старе обладнання буде відключено, а тепло в будинки миколаївців подаватимуть нові котли. Далі на mykolaiv-future.

Зазначимо, що придбання і встановлення німецьких газових водогрійних котлів стало можливим завдяки коштам Світового банку. Кошти були виділені в рамках проєкту “Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України”. Позики надали міжнародний банк реконструкції і розвитку та Фонд чистих технологій. Позичальником в цьому всеукраїнському проєкті стало Міністерство фінансів України. Завдяки цьому модернізацію котелень розпочали в п’яти містах. А Миколаїв став першим містом в державі, де ці роботи вже фінішують. 

Проте, в керiвництва ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” були сумніви щодо однієї з котелень. Боялись, що виконати роботи вчасно не встигнуть. А залишати цілий мікрорайон без тепла не хотіли.  

“На котельні по вулиці Новозаводська,48 ситуація була дещо складнішою. Ми довго вагалися, чи починати реконструкцію саме цьогоріч, чи варто відкласти до наступного року. Поставка обладнання і ряд організаційних питань у зв’язку з пандемією коронавірусу  потребували додаткового часу, якого в нас не було. Проте, в серпні ми все ж почали роботи з реконструкції. І в надкороткий термін все виконано на високому рівні фактично за три місяці. До речі, це була остання котельня з паровим циклом. На сьогодні на котельнях завершуються налагоджувальні роботи обладнання. Проте, об’єкти постачають тепло миколаївцям”, – розповів директор підприємства Микола Логвінов.  

Саме на цій котельні в рамках реконструкції замінили аж три котли. В котельні на вулиці Самойловича, 42 заміні підлягали два котли.  Обидві котельні були збудовані наприкінці 70-х роках минулого століття. Тож обладнання на них  морально застаріле. Нові водогрійні котли замість парових дозволять суттєво економити енергоносії, що особливо важливо в сьогоднішній ситуації з газом. Економічним буде і використання води.  Також, як повідомляють в міськвиконкомі, за рахунок реконструкції буде знижена вартість обслуговування котелень.  Це вже довели три оновленні котельні “Миколаївоблтеплоенерго”. Вони почали працювати в січні нинішнього року, під час минулого опалювального сезону. Нове обладнання дозволить мінімізувати людський фактор. А це підвищить якість наданої послуги. 

Зазначимо, що на обох котельних старі котли також відремонтують після відключення. Там замінять частину деталей і законсервують. Ці котли стануть резервними. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.