П’ятниця, 26 Квітня, 2024

На шляху до безбар’єрності: у Первомайську готують карту доступності

У Первомайську порушили питання доступності громадських місць, а робоча група, створена при Первомайській міськраді, незабаром розпочне розробку карти доступності Первомайська. Над проєктом працюватимуть люди, які самі потребують такої карти: маломобільні первомайці та мешканці міста з інвалідністю. Про це повідомляється в сюжеті “Об’єктив сьогодні” на ТРК “НІС ТВ”. Далі на mykolaiv-future.

Активісти та громадські діячі Первомайська зазначають, що доступних у місті місць дуже мало, оскільки цю проблему не порушували роками. Відповідно, навіть деякі місця, раніше доступні для маломобільних та осіб з інвалідністю, оточили сходинками та іншими бар’єрами.

Що позначать на карті доступності Первомайська

Автором ідеї про створення карти доступності став мешканець Первомайська та місцевий активіст Олег Шемчук, який і увійшов до складу робочої групи. За задумом автора, на карті можна буде ознайомитися з усіма місцями у місті, що відповідають поняттю “безбар’єрність”: різноманітні міські простори (аптеки, банки, магазини, заклади громадського харчування, музеї, кінотеатри та ін.), адміністративні будівлі. Щоб визначити доступність локацій, активісти планують проводити моніторинг. Олег Шемчук повідомив, що взяти участь у реалізації цього соціального проекту запрошують усіх небайдужих мешканців міста. Інформацію про доступні у Первомайську місця містяни можуть надсилати йому до месенджера, разом із фотографіями.

Зазначається, що проблема доступності громадських місць не має швидкого рішення, т.к. для організації безбар’єрного простору з дотриманням обов’язкових ДБН України щодо інклюзивності (що набули чинності у 2019 році), багато локацій потребують суттєвої реконструкції. Часті випадки, коли пандус, обладнаний на тому чи іншому об’єкті, не відповідає необхідним нормам, тому піднятися ним важко або неможливо.

Варто зазначити, що перша версія карти доступності Первомайська вже функціонує на сайті ФК “Прометей”, директором якого є активіст Олег Шемчук. На цій версії карти є три види позначок (червона, помаранчева та зелена) для позначення рівня доступності об’єктів та фільтр, у якому можна ознайомитися з доступними, частково доступними та недоступними об’єктами за категоріями. Кожен із об’єктів, вказаних на карті, супроводжується фото.

Що з доступністю, Миколаєве?

Та ж сама проблема актуальна і для Миколаєва: навіть у центрі міста безліч об’єктів не відповідають нормам інклюзивності. Журналісти та активісти кажуть, що кількість дійсно доступних об’єктів у центрі Миколаєва вже протягом кількох років залишається практично незмінною. При реконструкції старих та будівництві нових об’єктів норми інклюзивності або ігноруються підрядником, або мають грубі порушення. Про це свідчать і пандус, нещодавно встановлений у Каштановому сквері, і нові тротуари, про які багато разів розповідав депутат Юрій Степанець.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.