Неділя, 26 Травня, 2024

ДОФ після реставрації хочуть передати під потреби обласної філармонії

Будинок офіцерів флоту планують відреставрувати та передати під потреби обласної філармонії. Більше на сайті mykolaiv-future.

Віталій Кім уже провів зустріч із Міністром культури щодо участі миколаївського об’єкту у конкурсі «Великої реставрації». Про це повідомив Юрій Гранатуров у ході програми «Добрий вечір» на ТРК «Ніс-ТВ».

Будинок (дім) офіцерів флоту – унікальна архітектурна пам’ятка епохи класицизму, частина культурної спадщини, проте вона перебуває в аварійному стані та потребує реставрації. Щоб провести реставрацію пам’ятника, місцева влада планує подати заявку на включення ДОФу до списку об’єктів «Великої реставрації». Тепер необхідно встигнути підготувати проектно-кошторисну документацію до початку конкурсу. Гранатуров переконаний, що охорона об’єктів культурної спадщини – один із важливих обов’язків представників Президента та Кабміну в Миколаївській області, незалежно від форми власності: чи це державна, обласна чи приватна (прим. нині – комунальна власність). Будівлю Будинку офіцерів флоту зараховано до пам’яток архітектури національного значення.

У квітні 2022 року, коли пройде конкурс, у разі успіху Гранатуров розраховує на отримання першого траншу. Чиновник повідомив, що у разі якщо коштів на проектно-кошторисну документацію не виділить держава, то кошти на них закладені в обласний бюджет і висловив надію, що також зробить і місто. Віталій Кім уже обговорив це питання із міським головою. Таким чином, реставрацію буде спроектовано спільними зусиллями міської та обласної влади.

Реставрація ДОФу – амбітний та дорогий проект, упевнений Юрій Гранатуров, однак у місті та області не так багато об’єктів, що несуть таку історичну та культурну цінність. Раніше було озвучено попередню оцінну вартість реставраційних робіт з ДОФу – від 250 до 400 мільйонів гривень, передають «Ніквесті».

Нагадаємо, останніми роками вже декілька будівель у Миколаєві пропонували передати для обласної філармонії: відремонтувати колишній кінотеатр «Іскра», викупити ДК «Будівельників», а тепер знову заговорили про реставрацію ДОФу та розміщення філармонії там.

Фото – Eugene Vasiukov

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.