Вівторок, 28 Травня, 2024

Інноваційна система водогону у Миколаєві

Системи водопостачання та водовідведення у сучасних містах перебувають у жахливому стані. Труби вже давно відслужили свій гарантійний строк експлуатації і вимагають термінової заміни. Про це свідчать постійні пориви, які комунальники ремонтують, руйнуючи міські дороги. Крім цього вимагає удосконалення і сам підхід до забезпечення миколаївців послугами водопостачання, повідомляє “mykolaiv-future.com.ua”. 

Миколаївська влада хоче забезпечити місто інноваційною системою моніторингу стану водогону

Зважаючи на необхідність заміни труб водопостачання та водовідведення, миколаївська влада почала обговорювати і необхідність забезпечення міста системою моніторингу стану водогону. Директор міського  комунального підприємства “Миколаївводоканал” Борис Дуденко на одному із засідань виконавчого комітету міської ради поскаржився, що нині підприємство не має змоги відслідковувати та вирішувати проблеми з невеликими поривами. Системи, що нині функціонують, не можуть їх зафіксувати. У випадку ж великого пориву, в системі стрімко падає тиск і фіксується втрата води. 

Саме тому служба реагує вже тоді, коли надходить сигнал про серйозну аварію на водогоні. Внаслідок цього городяни змушені терпіти незручності, пов’язані з тимчасовим припиненням водопостачання. Оперативно подібні неполадки ліквідувати вдається не завжди, адже іноді вони бувають масовими і застаріла техніка вже не справляється з поставленою задачею. 

Вирішити цю проблему можна завдяки встановленню інноваційної системи контролю водогону і вона у Миколаєві буде. З лютого 2021 року пілотний проект запуску глобальної системи контролю поривів “Миколаївводоканал” запланував у Заводському районі міста. Борис Дуденко уточнив, що інноваційні пристрої першими встановлять у мікрорайоні Ліски та Намив. Комунальне підприємство посилено працює над цим питанням та обіцяє контролювати навіть невеликі відхилення показників у системі.

Коли мешканці Варварівки побачать воду у кранах 

Єдиним мікрорайоном Миколаєва, що досі ніяк не може дочекатися підключення до міської системи водопостачання, є Варварівка. Минулого року, за ініціативи міського голови Олександра Сєнкевича у Варварівку пробурили дюкер під дном річки. Цей проект мало не зірвався, адже гроші з Державного фонду регіонального розвитку колишній очільник ОДА  Олександр Стадник направив не на дюкер, а на аеропорт. Проте стараннями миколаївських нардепів та міської влади проблему було вирішено. Нині місцевих мешканців Варварівки хвилює лише одне запитання: коли з їх кранів потече вода з міського водогону.

Директор “Миколаївводоканалу” Борис Дуденко повідомив, що це відбудеться, коли дюкер буде передано на баланс комунального підприємства. Після цього місцеві мешканці зможуть отримувати технічні умови. Коли у дюкері та прокладений системі водогону з’явиться тиск, до нього можна буде підключати домогосподарства. Це стане можливим вже протягом 2021 року. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.