П’ятниця, 20 Вересня, 2024

ТОП- місця, де в Миколаєві можна загадати новорічне бажання

Традиція загадувати бажання в новорічну ніч існує багато років. Існують ритуали, як його загадати, навіть спеціальне приладдя. Багато уваги приділяється і місцям, де можна  загадати найказковіше бажання. Хоча в новорічну ніч будь-яке місце чи об’єкт стають чарівними. У Миколаєві теж є місця, де варто на Новий рік чи Різдво попросити у Всесвіту виконати найпотаємніше бажання. Про них ми й розповімо на mykolaiv-future.com.ua.

Соборна площа

Звичайно, що першою у нашому списку буде Соборна площа, де розташована головна ялинка Миколаєва. Дійсно де ще загадувати новорічне бажання, як не під ялинкою. Проте, є два варіант загадати бажання на площі. Перший- встати безпосередньо біля ялинки і промовити те, про що мрієте в новому році. 

А є інший спосіб – загадати бажання на спеціальному місці на Соборній площі. Про це таємниче місце мало хто знає. Але ми поділимось цією таємницею. 

Один з гранітних квадратів на площі в новорічну ніч стає чарівним. Чому так? Краєзнавці з форуму “Миколаївський базар” під час реконструкції площі запропонували закласти там “капсулу часу”. Міська влада на це погодилась. У “капсулі часу” для майбутнх поколінь зберігаються різноманітні артефакти, пов’язані з історією Миколаєва.  Там є значки, медалі, випущені на честь спуску кораблів, карта Миколаєва початку минулого століття і різноманітні документи. Отже, коли годинник проб’є 12-у годину, потрібно стати на цей квадрат и загадати бажання. Головне – вірити в нього. 

Знайти цей магічний квадрат не важко. Орієнтиром є флагшток. Від нього вліво паралельно вулиці Адмиральский потрібно відрахувати 9 квадратів  бік будівлі виконкому.  Девятый квадрат і є наша ціль. 

Віковічні дуби

Загадати новорічне бажання можна і під миколаївськими дубами. Таких столітніх велетнів у Миколаєві кілька. Але потрібно пам’ятати, що ці чарівні дерева виконують лише добрі бажання. Людині з поганими думками краще до них не йти. Дуб навіть може й покарати. 

Найбільша кількість вікових дубів росте на двох вулицях – Артилерійській і Адмірала Макарова. До речі, найстаріший дуб росте саме на Макарова, поблизу поліклініки. Вважається, що він старший за сам Миколаїв, йому 250 років. Хоча науковці трохи з чим не згодні. Є старі дуби й на Темводі. Але якщо ви опинились у новорічну ніч на Соборній площі  бажаєте там загадати бажання біля дубу, то це можливо. Варто лише пройтися до будівля Миколаївської облдержадміністрації. Колись на цьому місці розташовувався будинок міського голови Миколи Леонтовича, де були зоопарк і велий сад. Від саду залишився 150-річний дуб. Він  допоможе вам з новорічним бажанням. 

Миколаївські мости

Загадувати бажання, стоячи на мосту, – традиція, поширена в багатьох країнах. Прийти на міст, загадати бажання і кинути монетку у воду – так можна зробити  в новорічну ніч. Тим більше, що мостів у Миколаєві більш ніж достатньо. Якщо ви живете в самому центрі міста, то можна прийти на Інгульській або пішохідний мости. Якщо ви – мешканець Сухого фонтану – до ваших послуг Варварівський міст. Також є й Аляудський міст. 

Чому варто загадати бажання саме на мосту? Мости з’єднують два береги річки, а отже можуть з’єднати сучасне з  майбутнім. По ним наші думки і найпотаємніші бажання можуть перейти у майбутнє і справдитись. Головне  в цьому випадку, як з дубами, вірити у магічність дійства.

До речі, монетку у воду потрібно кидати через спину.

Чарівна карета

 Цей магічний об’єкт безпідставно призабутий. А знаходиться він також у центр міста, біля одного з ресторанів на розі вулиць Московській і Великій Морській. 

Це доволі скромна і зовсім не золота карета. Проте, вона зв’язує Миколаїв з минулим. Фактично це пам’ятник  відомій міський легенді про “золоту карету”, яка виконує бажання. За легендою один з миколаївських купців покохав дівчину. Однак, вона більш за все на світі любила золото  і гроші. Нещасний закоханий дізнався, що існує золота карета, яка виконує бажання. Тож створив таку для своєї коханої. Його бажання справдилось. Купець таки одружився на тій, кого кохав. 

Тожа варто підійти до цієї карети в новорічну ніч, загадати бажання іпотерти колесо карети. Може і у вас все в житті вийде. 

Пам’ятник святому Миколаю

Жителі Миколаєва вшановують святого, на честь якого названо наше місто. І навіть новорічні свята у нас починаються саме з 19 грудня – в день святого Миколая. Подарунків від нього чекають не лише діти, адже святий – покровитель моряків і мандрівників. Тому мабуть святий Миколай отримує чи не найбільшу кількість бажань. А от де можна загадати бажання святому, якщо церкви у новорічні ніч зачинені?

У Миколаєві з цим проблем не виникає. Достатньо прийти у Каштановий сквер.  Там, на невечеличкому майданчику височіє пам’ятник святому Миколаю. Треба просто підійти, торкнутись його і подумки проговорити те, що бажаєте отримати в новому році. Звичайно, що бажання повинні бути добрими, адже за зло святий Миколай може покарати. 

Трохи про сам пам’ятник. Він був встановлений в Каштановому сквері в 2005 році до 216-річчя заснування нашого міста. Створили пам’ятник архітектори А. Павлов і А. Бондар. А над фігурою працював відомий миколаївський художник Іван Булавицький. До речі, кошти на його спорудження збирали жителі Миколаєва, про що на пам’ятнику є відповідна табличка. 

Бажання під годинником

Зустріч Нового року завжди пов’язана з годинником  биттям курантів. Саме під час дванадцяти ударів і потрібно загадати бажання. А якщо його загадати саме під годинником? У Миколаєві є і така можливість. Кілька великих годинників встановлені в центрі міста. Найвідоміший – це годинник на будівлі Миколаївського міськвиконкому. З’явився кілька років тому і дійсно пробиває кожну годину. Тож загадати бажання там ще й зручно. 

Інший годинник з курантами можна почути на вулиці Садовій. Він розміщений на будівлі адміністрації Центрального району. 

А якщо новий рік застав вас на зупинці біля колишнього готелю “Україна”, то там також є годинник, хоча й без курантів. Але, щоб загадати бажання, це й не так вже і потрібно. Головне – вірити в те, що робите. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.