Субота, 25 Травня, 2024

“У міста таких грошей немає”: нардеп Гайду вважає, що Миколаїв фінансово не подужає ремонт Варварівського моста

Народний депутат Олександр Гайду вважає, що Миколаїв не може самостійно відремонтувати аварійний Варварівський міст, пише mykolaiv-future.com.ua. Про це він розповів під час ефіру програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ”. 

Як відомо лише проєктно-кошторисна документація на ремонт цього моста обійдеться в 20 мільйонів гривень. Народний депутат вважає, що Миколаїв самотужки не впорається з таким ремонтом і навіть з підготовкою до нього. Коштів у міському бюджеті на це відсутні. 

Міністерство фінансів України вже звернулось до міської влади з проханням надати розрахунки вартості  реконструкції одного з унікальних мостів в Україні. Щоб це зробити, потрібно провести всі необхідні експертизи, а також розробити проєктно-кошторисну документацію. Вона і коштує 20 мільйонів гривень, які наразі місто не має. 

Олександр Гайду зазначив, що зараз триває пошук варіантів, де Миколаєві знайти необхідну сумму. А без експертизи передача моста з баланса міста на баланс держави неможлива. 

“Мова йде про те, що для передачі цього моста і оцінки вартості ремонту необхідно провести експертизу проєкту. За цю експертизу повинне платити місто, але у міста таких грошей немає, тому що сумма серьезна. Наскільки я знаю це приблизно 20 мільйонів гривень. Для міста ця цифра непідйомна, а Міністерство фінансів не може розпочати процес оцінки. Ми зайшли в глухий кут”, – зазначив нардеп. 

Як відомо Варварівський міст потребує термінового капітального ремонту. Розмови про це тривають кілька років. У 2019 році під час свого першого візиту на Миколаївщину президент Владимир Зеленський надав доручення на той час голові ОДА Олександру Стадніку розпочати ремонт мосту. Проте, це так і не було зроблено. 

Міська влада бачить вирішення проблеми лише в одному – передати міст на баланс “Укравтодору”, адже міст є важливою в державі транспортною артерією. Для цього і потрібна дороговартісна експертиза. Як відомо “Укравтодор”зі свого боку вже підготував всі необхідні документи для прийому на свій баланс Варварівського мосту. 

Зазначається такоє і те, що міст може в будь-який момент бути зачиненим, а рух ним небезпечним для життя людей. Тоді від міста буде відрізаний мікрорайон Варварівка, так як альтернативна переправа відсутня. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.