Як миколаївцям знайти перший проєкт, де отримати потрібні знання, досвід та першу роботу в сфері IT? Однозначної відповіді тут точно немає. Бо ж все залежить від знань. Від наполегливості. Від вміння продавати себе і, навіть, від везіння.
Для старту в ІТ-сфері миколаївцям потрібно володіти хорошою базою — теоретичною та практичною, комунікаційною та мовною, мотиваційною та інтелектуальною. А ось як знайти роботу мрії в ІТ-сфері у Миколаєві — читайте на сайті mykolaiv-future.com.ua.
Освіта в ІТ
Закінчивши навчання у вузі, молоді миколаївці здебільшого дивляться в сторону “легких” спеціальностей. Частіше це PM (Project Manager) і QA Engineer (тестування програмного забезпечення). На перший погляд, вони доступні кожному. Здавалося б, що ж там складного — перевіряти помилки чи керувати людьми в проєктах?!
Тож у багатьох миколаївців виникають думки, що можливо для працевлаштування не потрібні профільні курси? Але без базових теоретичних і практичних професійних знань та умінь, які саме й дають профільні курси, у Миколаєві не візьмуть ні на стажування при IT-компанії, ні на роботу.
У нашому місті існує ряд спеціальних ІТ-курсів орієнтований саме на тих людей, які, розчарувавшись у своїй професії, хочуть повністю змінити своє життя і перекваліфікуватися. Варто лише знайти своє. Те, що до душі.
Свій перший ІТ-проєкт слід теж добре пошукати. Можна запропонувати комусь із знайомих створити сайт або розробити дизайн рекламної продукції. Підходить також і ведення соціальних мереж. Тепер у Миколаєві це дуже модно.
Перший проєкт може взагалі не приносити прибутку, а вирішувати якісь конкретні проблеми суспільства. Але робота в соціальному або волонтерському проєкті враховується саме як реальний досвід у резюме. А реальний досвід — безцінний. Таким чином миколаївці можуть отримати велику практику, плюс в резюме або навіть проєкт, який можна продемонструвати в своєму портфоліо. Хіба не круто?!
Як знайти роботу в ІТ?
Найпопулярнішими каналами знаходження роботи серед ІТ-спеціалістів у Миколаєві являються рекомендації знайомих, Job-сайти, профільні ІТ-сайти, сайти ІТ-компаній. Тут в пригоді стануть і рекомендації знайомих. Працевлаштування за рекомендаціями родичів, друзів, знайомих, друзів – це надзвичайно дієвий спосіб.
Під час пошуку роботи, варто відвідувати профільні заходи — конференції, воркшопи, семінари, мітапи… Слід багато спілкуватися з людьми, зав’язувати корисні зв’язки, дружити з новими знайомими на Facebook.
Миколаївці можуть розмістити свою анкету або надсилати своє резюме на Work.ua і Rabota.ua. Зайвим не буде залити своє резюме й на Job-сайти. Для пошуку роботи ІТ-спеціалістів в Україні існує й спеціальний сайт, де все анонімно — djinni.co. Спочатку він називався “Djinn” і був запущений як частина ресурсу DOU.ua. Цей сайт було створено для IT-спеціалістів, які роздумують над зміною роботи, але не хочуть, щоб поточний роботодавець дізнався про це раніше, ніж треба. Тому цей пошук і називається “анонімним”.
В анкетах HR бачить тільки стек технологій і опис спеціаліста, без фото, імені і контактів. Всі ці дані розробник може показати тому HR, з яким спілкується, або ж залишитись анонімним. Цей сервіс ідеально підходить для миколаївців. До того ж для кандидатів він абсолютно безкоштовний, а ось роботодавець сплачує комісію 20% від окладу майбутнього працівника.
ІТ-компанія, яка наймає працівника, звільняється від комісійних, якщо кандидат не пропрацював один місяць або його оклад не перевищує 700$. Чудова мотивація для найму молодих спеціалістів.
Соцмережі під час пошуку роботи
Помітний тренд з використання різних платформ з самореклами та пошуку кандидатів, а також online communities, де технічні фахівці, дизайнери обмінюються знаннями, додають своє портфоліо, що полегшує відбір на рівні навичок, досвіду і стилю – GitHub, Behance, Dribble, Stackoverflow. А також профільні сайти DOU.ua, LinkedIn у
Миколаєві активно сприяють у пошуку роботи.
В статусі LinkedIn варто написати “looking for a job”, описати свої знання та роботу мрії. А на GitHub та Behance миколаївцям добре було б оформити профіль зі своїми проєктами.
На Facebook рекомендується додаватися в максимальну кількість груп, пов’язаних зі своєю ІТ-спеціалізацією, відстежувати повідомлення про будь-які можливості, брати участь в чиємусь проєктові або інтернатурі… Одним словом — при пошуку роботи миколаївцям варто бути соціально активним.
Курси з працевлаштуванням
У Миколаєві деякі ІТ-компанії проводять курси з подальшим працевлаштуванням. Навчання тут, зазвичай, безкоштовне, але відбір досить жорсткий. Мета таких курсів – підготувати до реальної роботи в цих компаніях, тому працевлаштування автоматично мається на увазі.
Зазвичай, стажування при ІТ-компаніях – дуже надійний спосіб потрапити на роботу в Миколаєві. На сайтах про роботу існують спеціальні розділи, присвячені стажуванню. Протягом стажування ІТ-компанії пропонують можливість спробувати свої сили на реальних проєктах. Після успішного закінчення стажування найкращі студенти можуть отримати посаду молодшого спеціаліста. Це ідеальний варіант для ІТ-початківця.
Основні вимоги до розробників-стажерів – технічні знання. Для більшості технічних позицій – це знання англійської мови та готовність виділяти понад 30 годин в тиждень на навчання.
У багатьох миколаївських ІТ-компаніях на сайті викладені тестові завдання. Такий підхід часто практикується серед компаній, що набирають віддалених співробітників. А для миколаївців це відмінний спосіб попрактикуватися і наповнити своє портфоліо. Не варто втрачати таку можливість!
Ще трохи про пошук роботи в ІТ
Новим ІТ-компаніям або індивідуальними проєктами у Миколаєві постійно потрібні все нові і нові ресурси. Робота на стартапах може не принести бажану зарплату, але в разі успіху стартапу можна розраховувати на дуже пристойні дивіденди. Дивіденди навіть на все життя.
Під час пошуку роботи варто водити дружбу з рекрутерами, додавати їх в друзі на LinkedIn. У майбутньому вони можуть знадобитися. Слід підписатися на рекрутерські групи та сторінки ІТ-компаній на Facebook.
Крім цього, миколаївцям слід зв’язуватися з рекрутерами місцевих компаній і відправляти їм резюме. Безпосередньо в скайп, телеграм або на пошту. А для того, щоб резюме сподобалося – не варто вигадувати і перебільшувати свої знання і здібності. Це все одно з’ясується на співбесіді.
Також до каналів пошуку роботи можна додати Telegram-канали. Бо дуже велика частина комунікації переходить саме в Telegram. Telegram-чати з актуальними вакансіями показують дуже хороший відгук.
Під час пошуку роботи миколаївцям варто активно розсилати резюме та ходити на співбесіди. Спілкуючись з великою кількістю hr-спеціалістів, шукач роботи з кожним разом буде відчувати себе на співбесіді все впевненіше і впевненіше. А впевненість неабияк збільшує шанси потрапити в бажану компанію.
Слід ще звернути увагу й на те, що для миколаївських фахівців із досвідом роботи в ІТ до року, окрім рекомендацій, стають у пригоді Джин, Work.ua і Rabota.ua. Тим, у кого є до двох років досвіду, дуже добре працює Джин і DOU. LinkedIn та співпраця зі знайомим рекрутером допомагає спеціалістам із досвідом понад три роки і більше. І не випускайте будь-яку можливість на шляху до мети, попробуйте усі рекомендовані способи!