Субота, 25 Травня, 2024

Тролейбусна лінія до Корабельного району може з’явитися вже у 2022 році

Довгоочікувана тролейбусна лінія в один з найвіддаленіших районів Миколаєва може з’явитися вже наступного року. Про це розповів міський голова Олександр Сєнкевич під час прямої трансляції зі своєї сторінки у соцмережах 12 серпня. Далі на mykolaiv-future.

На даний момент, на проспекті Богоявленському встановлюються стовпи для лінії та прокладається освітлення, проте, говорить про завершення робіт поки ще зарано, тим паче, що основною перепоною для закінчення робіт над проектом цього року може стати банальна нестача коштів у міському бюджеті. У проекті на 2021 рік говориться про закінченні робіт із встановлення опор контактної мережі електротранспорту та проведення освітлення на ділянці дороги від Центрального автовокзалу до вул. 295-ї Стрілкової Дивізії. На 2022 рік поки що у планах надання коштів на найбільш витратні статті проекту – встановлення підстанцій та на проклання троллею.

На якому етапі будівництво?

На даний момент, провести тролейбусну лінію планують тільки на цій ділянці, оскільки далі проїзд великогабаритного електротранспорту просто неможливий через різкі повороти та підйом. Перша проблемна ділянка знаходиться у районі вул. Торгова, а другий – на залізничному переїзді.

Рішенням такої проблеми міг би стати запуск на маршрут дуобусів – гібридних тролейбусів, що здатні їхати як від електромережі, так і на автономному ходу. За кошти Європейського банку реконструкції та розвитку планують закупити 20 таких дуобусів для міста. Проте, на даний момент, доля цього питання залишається туманною: цей вид міського транспорту  виробляється на основі кузовів Мінського автозаводу, який наразі перебуває під дією санкцій.

У зв’язку із будівництвом лінії, по проспекту розпочався демонтаж рекламних бордів, а на зупинках будуть демонтувати всі МАФи , як законні, та і незаконні, для будівництва заїзних кишень для тролейбусів.

Нагадаємо, що трохи більше року тому, в експлуатацію ввели тролейбусну лінію на Намиві, яка дозволила містянам доїжджати не тільки до намивського кільця, а й об’їхати Намив по берегу Бузького Лиману. На будівництво цієї тролейбусної лінії, довжиною 3,2 кілометри, з міського бюджету було витрачено близько 34 мільйонів гривень. За ці кошти також були облаштовані комплекси зупинок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.