Вівторок, 21 Травня, 2024

Стало відомо, як виглядатиме та який тираж матиме пам’ятна монета до 200-річчя Миколаївської обсерваторії

У 2021 році Миколаївська астрономічна обсерваторія святкуватиме 200-річчя. З цієї нагоди Верховною радою у грудні минулого року було прийнято рішення відзначити подію на всеукраїнському рівні. Національний Банк України вирішив також закарбувати дату в історії та анонсував випуск пам’ятної монети, повідомляє “mykolaiv-future.com.ua”.

Монета із зображенням Миколаївської астрономічної обсерваторії матиме номінал 5 гривень та викарбувана тиражем 35 тисяч екземплярів. Дана подія зацікавила чимало українських нумізматів, тож вони з нетерпінням очікують на старт випуску та продажу – 10 лютого. Замовити монету можна на офіційному сайті Нацбанку, її орієнтовна вартість складатиме 55 гривень. Монета виготовлена із “нового срібла” – нейзильбера. Це сплав міді, нікелю та цинку, що вирізняється міцністю та пластичністю.  Спосіб карбування – спеціальний анциркулейтед. Діаметр монети  складатиме 35 мм, а її вага 16,54 грамм. 

Представлена монета має дуже гарний та естетичний вигляд. На аверсі розробники зобразили Миколаївську обсерваторію на фоні фрагмента земної кулі та малого Герба України. Сама будівля відзначається оригінальною конструкцією: оригінальна кладка, кругла зала та інші особливості. Доповнює композицію підпис номіналу монети – п’ять гривень та логотип монетного двору. 

Реверс монети має не менш цікавий дизайн. Тут зображено інструменти, що використовуються астрономами. Меридіанне коло символічно розділяє дві дати: 1821 – рік заснування, а також  2021 – 200-річчя обсерваторії. Також на реверсі нанесено символічний центр Миколаївської астрономічної обсерваторії та його координати. Їх визначив перший її директор Карл фон Кнорре. Завершує композицію кільцевий напис: “200 років Миколаївській астрономічній обсерваторії”. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.