Четвер, 25 Липня, 2024

Верховна Рада вирішила святкувати 200-річчя Миколаївської обсерваторії на державному рівні

Наступного року Миколаївська астрономічна обсерваторія святкуватиме свій ювілей – 200 років з дня заснування. Для міста корабелів це буде справжньою подією, адже обсерваторія є однією із принад  та справжньою гордістю Миколаєва. Зважаючи на це, Верховна Рада України вирішила винести святкування 200-річчя обсерваторії на державний рівень. Вчора, 16 грудня, було прийнято постанову  “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році” до якої увійшла і миколаївська пам’ятка, повідомляє “mykolaiv-future.com”.

У відповідному документі зазначено, що у 2021 році на загальнодержавному рівні, з метою збереження національної ідентичності, буде проведено  чотири дні пам’яті, заплановано святкування ювілеїв визначних особистостей та ще 15 річниць заснування історичних об’єктів чи подій. До їх числа увійшов і ювілей з дня заснування Миколаївської астрономічної обсерваторії. Нині тут функціонує науково-дослідний інститут “Миколаївська астрономічна обсерваторія”.  Крім святкування на державному рівні, 200-річчя обсерваторії відзначить випуском пам’ятної монети і Національний Банк України. Монету номіналом у п’ять гривень матиме тираж у 35 тисяч штук. 

Нагадаємо, що Миколаївську  морську обсерваторію Адміралом Грейгом  було засновано у 1821 році. спочатку її використовували для забезпечення Чорноморського флоту морехідними картами. Її очолив Карл Кнорре, який і почав використовувати обсерваторію ще й для проведення астрономічних досліджень. Самостійною науковою установою обсерваторія стала у 1992 році, а вже за десять років отримала статус науково-дослідницького інституту. У 2007 році обсерваторія стала претендувати на внесення до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.  На сьогоднішній день вона є однією із найстаріших у всій Східній Європі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.