П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Притон для наркоманів та безхатьків: у Миколаєві на даху недобудови на проспекті Миру виросли дерева

Миколаїв – місто з більш ніж 200-річною історію, проте замість справжніх шедеврів архітектури  його вулиці “прикрашають” численні недобудови. Однією з таких є п’ятиповерхівка на проспекті Миру,  яка знаходиться біля гуртожитку Миколаївського коледжу культури та мистецтв. Відповідне сусідство аж ніяк не надихає молоде покоління акторів, співаків та танцюристів на творчість. Хоча вони декілька разів знімали про недобудову свої відео. Далі на mykolaiv-future.

Недобудова давно перетворилася на справжній притон для наркоманів, безхатьків та злочинців

Журналіст видання “mykolaiv-future” побував на місці подій та поспілкувався з мешканцями навколишніх будинків. Вони повідомили, що величезна пуста будівля вже багато років є епіцентром збору людей, що ведуть асоціальний спосіб життя. Наркомани, яким ніде прийняти чергову дозу,  залазять у вибиті вікна та влаштовують прямісінько на проспекті Миру притон. Люди без постійного місця проживання облаштовують тут своє місце ночівлі. 

Деякі безхатченки роками проживають у недобудові. Одним із них є інвалід на візку, який перебирається з однієї кімнати до іншої. Все його життя пов’язане з недобудовою, адже тут же він ночує, а на вулиці просить милостиню у перехожих. Минулого року навіть він став жертвою грабіжників. Вночі невідомі вкрали його єдиний засіб пересування – інвалідний візок. Допомогли чоловіку волонтери, які привезли новий. 

Територія навколо покинутої будівлі більше нагадує смітник, адже у дворі вже накопичились величезні купи непотребу, які ніхто не прибирає. Мешканці гуртожитку та навколишніх будинків регулярно викликають до недобудови пожежників, особливо у холодну пору року, адже безхатченки розводять вогнища у приміщенні, які переростають у пожежі. 

Аварійне та небезпечне для життя приміщення

Варто зазначити, що поруч з недобудовою знаходиться не лише гуртожиток, але і два коледжі: Коледж бізнесу та права і Коледж економіки та харчових технологій. Навіть те, що ввечері тут багатолюдно, не робить район більш безпечним. В недобудові неодноразово знаходили трупи зі слідами насильницької смерті. Студенти, які повертаються додому затемна, повинні бути дуже уважними, щоб не стати жертвою пограбування чи насилля. 

“Бідні студенти, в них вхід до гуртожитку знаходиться прямісінько біля цього притону. Я навіть не знаю, як дівчата самі ввечері повертаються додому,  темніє рано, а тут прямо біля власного дому наркомани шастають”, – розповіла пенсіонерка, яка живе неподалік недобудови.

Крім контингенту, який приваблює недобудова, саме приміщення може представляти небезпеку. За десятки років все воно вкрилося численними тріщинами. Років з десять тому власники намагались його продати, але безуспішно. Нині відновленню воно вже не підлягає. 

На даху недобудови виросли дерева 

Зауважимо, що нині у недобудові живуть безхатченки, чимало котів, а на даху можна побачити справжні дерева. Тополі висотою у 2-3 метри проросли прямо зі стін верхнього поверху. По всьому периметру можна нарахувати близько семи стовбурів.  Всередині недобудови повно побутового сміття, одягу, пляшок, екскрементів, шприців та інших приладів, які використовують люди з наркотичною залежністю. 

Городяни неодноразово просили місцеву владу розібратися з недобудовою, яка псує життя всього мікрорайону, але все марно. Приміщення знаходиться у приватній власності, місто не має права ним розпоряджатися. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.