Неділя, 26 Травня, 2024

В адміністрації Інгульського району вирішили, що робити з барельєфом Леніна

Голова Інгульської адміністрації прокоментувала ситуацію з барельєфом, який підлягає демонтажу згідно із законом про декомунізацію, поблизу концерт-холу “Юність”. Далі на mykolaiv-future.

Барельєф буде демонтовано та передано на зберігання до Миколаївського обласного краєзнавчого музею, повідомила кореспондентам “Суспільне Миколаїв” Ганна Ременнікова. Наразі вирішується питання про те, хто і як виконуватиме демонтаж. Чиновниця уточнила, що пам’ятник перебуває на балансі департаменту ЖКГ, однак, на її думку, підрядник впорається з демонтажем краще.

Свою позицію також пояснив активіст Ілля Зєлінський. У коментарі “Суспільне Миколаїв” він розповів, що не має жодних претензій до скульптора та вважає, що знищувати барельєф не треба, це – пласт історії. Однак він є елементом пропаганди тоталітарного режиму, тому має бути демонтований, таким є рішення, узгоджене виконкомом. У публікації на своїй сторінці у Фейсбук активіст повідомив, що барельєфу саме місце у спеціальній експозиції краєзнавчого музею, яка зібрала всіх організаторів Голодомору 1933 року та головного ідеолога “червоного терору” та уточнив, що оцінювати історичних діячів варто було б через призму їхніх вчинків.

В Інгульській адміністрації повідомили, що демонтаж планують здійснити, коли для цього будуть сприятливі погодні умови. Також стало відомо, що барельєф може бути замінений іншою композицією. Скульптор повідомив, що відповідну заміну вже підшукують.

Нагадаємо, раніше в Інгульській адміністрації проводили виїзну нараду, щоб вирішити, що зробити з барельєфом Леніна.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.