Субота, 25 Травня, 2024

Миколаївський залізничний вокзал хоче взяти в концесію Одеська фірма

До Миколаївського залізничного вокзалу виказала інтерес приватна Одеська фірма. Про це у відповіді на запит видання “Шиповник” зазначила “Укрзалізниця”. 

“В нинішньому році на адресу АТ “Укрзалізниця” надходило звернення стосовно здійснення державно-приватного партнерства у формі концесії в рамках приватної ініціативи стосовно залізничного вокзалу “Миколаїв” від ТОВ “Євро-Стар”- відповіли в компанії. 

Фірма, яка так бажає керувати миколаївським вокзалом, спеціалізується на управлінні нерухомістю за плату або на основі контракту. Також на сервісі Опендатабот зазначається, що “Євро-Стар” спеціалізується і на управлінні залізничним міжміського сполучення. 

Однак, в “Укрзалізниці” зазначили, що поки не розпочинали організовувати конкурс на державно-приватне партнерство для цього об’єкта. І, навіть, на сьогодні мова про це не йде.  Хоча ідея передачі вокзалів у концесію в “укрзалізниці” вже обговорювалась. Навіть, називалась критерії, за якими ці об’єкти могли передати в державно-приватне партнерство. Зазначалось, що в концесію можуть бути передані великі вокзали, а також залізничні станції курортних міст або ті, в розвитку яких зацікавлена місцева влада.  В цьому списку фігурував і Миколаївський вокзал. В Міністерстві інфраструктури заявляли, що концесія для Миколаївського вокзалу, який вже давно потребує капітального ремонту, чи не єдиний шанс на відбудову. Ще у 2020 році міністр Владислав Криклій пообіцяв, що буде сприяти початку концесії для цього об’єкта. 

По іншому бачить державно-приватне партнерство голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. Він вважає, що доцільно передати у концесію залізничний вокзал лише в парі з іншим об’єктом. Причому другий об’єкт обов’язково повинен бути прибутковим. Слід зазначити, що орієнтовний обсяг інвестицій в Миколаївський залізничний вокзал може становити до 80 мільйонів гривень. Фінансові вливання такого об’єму дозволить реконструювати залізничні ворота Миколаєва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.