Вівторок, 21 Травня, 2024

Розбиті вікна після обстрілу: що робити?

З початком війни перед багатьма українцями виникло безліч нових проблем: від пошуку провізії, а також місць, де ловить зв’язок, до пошуку будівельних матеріалів, щоб полагодити своє житло після обстрілів. Житлові райони Миколаєва, міста та села на Миколаївщині обстрілюються російськими військами з першого дня війни, відповідно, проблема актуальна і для миколаївців. Як захистити вікна, що робити, якщо житло пошкоджено від обстрілів, і де взяти будівельні матеріали, щоб хоч якось захистити своє житло? Докладніше на mykolaiv-future.

Захист вікон від ударної хвилі після вибухів

Якщо снаряд розривається в безпосередній близькості від житла, то шансів урятувати вікна практично немає. З великою ймовірністю скло вилетить, розбите вибуховою хвилею, або буде пошкоджене уламками снаряду. Проте, якщо вибух стався досить далеко, то вікна можна врятувати. Так само, ці заходи стануть корисними для того, щоб убезпечити себе від поранення уламками скла, якщо воно лопне.

  • Заклеїти вікна.

Існує декілька варіантів, як заклеїти вікна, щоб зробити їх безпечнішими для себе. Кожне вікно в будинку, заклеєне «сніжинкою», стане безпечнішим у разі вибуху поряд. Важливо заклеювати кожну стулку вікна окремо, не забуваючи про кватирку, якщо вона є. Для заклеювання підійде звичайний або малярський скотч, клейка стрічка, широка ізолента. Але якщо жодного з перерахованих матеріалів під рукою немає, то для цих цілей підійде і порізана на широкі смуги газета (прибл. 5 см), промазана милом.

  • “Зміцнити” вікна.

Ще один варіант зміцнити вікна – закрити їх листами картону (приклеїти на скотч) або ж, на крайній край, заклеїти кількома шарами харчової плівки. Картон, приклеєний до скла, зможе також служити світломаскуванням.

  • Не зачиняти вікна до кінця.

Про ще один «лайфхак» для вікон при вибухах миколаївцям розповів мер Олександр Сенкевич, пославшись на досвід жителів інших міст, що обстрілюються і бомбардуються. В одному з прямих ефірів міський голова розповів, що цілими вікна в квартирі або будинку можуть залишитися в тому випадку, якщо їх не закривати до кінця, а прикрити стулки і підперти їх чимось важким, наприклад, 5-літровими баклажками з водою. Таким чином, нібито, під час вибуху вікна мають відкритися, а не розбитися.

Куди звернутися у Миколаєві, і що робити, якщо вікна розбиті?

Фото: “Суспільне.Миколаїв”

Якщо все ж таки вікна тріснули або розбилися в результаті обстрілу, слід їх чимось закрити. З кожним днем ​​у Миколаєві стає все більше будинків та приміщень, які постраждали від обстрілу. А плівки, яка використовується для «ремонту» розбитих вікон, – дедалі менше.

Ремонтом вікон таких закладів як лікарні, поліклініки, Палац творчості учнів, адміністративні будівлі займаються комунальні підприємства.

Для того, щоб отримати допомогу у вигляді будматеріалів, миколаївці можуть звернутися:

  • по одному з номерів Contact-центру при Миколаївській міській раді:

+38 (0512) 751 588

+38 (0512) 533 588

+38 (095) 003 1588

+38 (093) 170 1588

+38 (067) 460 1588

Під час дзвінка вас попросять описати масштаб пошкоджень, а потім звернутися до голови ОСББ або до офісу УК;

  • до адміністрації свого району (для мешканців приватного сектора).

Міська влада звітує, що фіксувати пошкодження будинків миколаївців та надавати допомогу намагаються максимально оперативно і, як правило, миколаївці отримують плівку вже за кілька годин після дзвінка (залежно від часу доби), незважаючи на те, що дістати її у місті досить складно. У деяких випадках фахівці виїжджають на місця обстрілу відразу ж після отримання зведень, не чекаючи звернень миколаївців.

У Департаменті ЖКГ Миколаєва пояснюють, що запаси плівки варто постійно поповнювати, і просять усіх, хто може допомогти з поставками звертатися за номерами, вказаними у пості.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.