Вівторок, 28 Травня, 2024

Минуле миколаївського кіномистецтва

Кіно – невід’ємна частина людського дозвілля та повсякденного життя. Так чи інакше, кінотворчість просочується до нас якщо не через екрани, то цитатами з фільмів чи постами із вирізками сцен у соціальних мережах.

Нині будь-яку новинку кіно можна подивитися в інтернеті або на широкоформатному екрані в одному з кількох кінотеатрів міста, а обговорити прем’єру можна у тій самій мережі. Чи так було завжди?

Ми згадаємо кінотеатри, які радували городян кінопоказами задовго до появи сучасних технологій. Багато з них уже не функціонує, а деякі навіть встигли стертися з пам’яті мешканців міста. Проте є й ті, що й сьогодні тішать нас кінопрем’єрами. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Літні кінотеатри

Довгий час були популярні літні кінотеатри, серед яких кінозал «Перемога», що розташовувався на Спаській вулиці, кінотеатри на вулиці Шосейній та в парку Перемоги. З огляду на їх сезонність факт існування багатьох з них сьогодні виявиться несподіванкою для багатьох.

Кінотеатр на вулиці Шосейній

Літній кінотеатр у парку Перемоги

Кінотеатри як частина повсякденного життя

У кожному з районів міста був кінозал, а в деяких навіть кілька. Деякі з них були більш популярні за інших, врізаючись чіткими спогадами у пам’ять, а якісь відвідували менше. Так, багато хто пам’ятає кінотеатр імені Ілліча на розі вулиць Соборна і Адмірала Макарова, що вже давно закрився. Розташування в самому центрі міста дозволило йому отримати довгу пам’ять.

Кінотеатр імені Ілліча

У тому самому Центральному районі на перетині Центрального проспекту та вулиці Декабристів розташовувався кінотеатр «Пионер», який працює і зараз.

Кінотеатр «Піонер»

Також можна згадати кінотеатр «Хроніка», який розташовувався на перетині вулиць Спаської та Соборної.

Кінотеатр «Хроніка»

Найвідомішими кінотеатрами можна по праву назвати «Батьківщину», «Космос» та «Іскру». На жаль, із них зараз працює лише один.

«Іскра» функціонувала донедавна, а «Космос» закрився у 2003 році. Сьогодні у будівлі останнього знаходиться Будинок творчості дітей та юнацтва Інгульського району.

Кінотеатр «Космос»

Незвичні кінотеатри

На окрему увагу заслуговують кінотеатри, які знайшли себе в не зовсім звичних формах. Кінотеатр «Орлятко», де показ фільмів проходив у справжньому літаку Іл-18 або «Альбатрос», що знаходився в колишньому теплоході на підводних крилах давно не функціонують, але не можуть не вражати своїм виглядом та задумом.

Кінотеатр «Орлятко» в літаку Іл-18

Кінотеатр «Альбатрос» у колишньому теплоході на підводних крилах

Обидва кінотеатри були створені задля того, щоб буквально дати старим машинам друге життя. Списаний літак, який служив вірою та правдою людині для переміщення в небі, подарував дітям і дорослим безліч емоцій. До речі, він і зараз перебуває на своєму місці. Іл-18 досі стоїть навпроти центрального автовокзалу. Теплохід був переоснащений і встановлений на проспекті Корабелів силами заводів «Океан» і глиноземного заводу, щоправда проіснував не довго.

Час неминуче біжить уперед, залишаючи від колишнього лише попіл. З великої кількості кінотеатрів у місті залишилося лише три, але це не заважає городянам переживати та обговорювати кінопрем’єри сьогодні. Життя кіномистецтва продовжується.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.