П’ятниця, 19 Квітня, 2024

“Ми працюємо”: комунальні служби і транспорт Миколаєва в умовах воєнного часу

З 24 лютого нинішнього року Миколаїв, як  вся України, живе в умовах воєнного часу. Проте, не дивлячись на бомбардування міста росіянами, в будинках миколаївців тепло, є газ, світло і вода. А вулицями їздить громадський транспорт. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Забезпечення Миколаєва водою

Вже другий тиждень поспіль комунальне підприємство “Миколаївводоканал” розпочинає свою роботу з інформування населення. На своїй сторінці в Фейсбук і телеграмканалі заспокоює містян, що фахівці підприємства щодня виходять на роботу, не дивлячись на сирени. 

Тут можна знайти оголошення про ремонтні роботи. А також телефони диспетчерських служб. Вони з’являються регулярно, щоб у населення не виникло паніки, якщо в крані раптово зникне вода. 

Але з початку вторгнення Росії підприємству довелось боротись з численними фейками. Майже одразу містом почали ширитись чутки, що воду в Миколаєві  відключать. Подібну інформацію на підприємстві заперечують майже щодня. Проте, миколаївцям порадили зробити стратегічний запас води. 

Доводилось водоканалівцям працювати  під час обстрілів. Така ситуація виникла в мікрорайонах Матвіївка і Півнчний. 

Проблема виникла в іншому. Російські окупанти двічі обстріляли очисні споруди в Галицінівці. Під час останнього обстрілу 9 березня нинішнього року за даними “Миколаївводоканалу” постраждало деяке обладнання. Тому жителям міста порадили трохи менше користуватись каналізацією поки триває ремонт. Фахівці підприємства ліквідовують пошкодження.

Тепло в будинках миколаївців

Тепло до будинків містян надають “Миколаївська ТЕЦ” та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. 

Якщо у ТЕЦ перебоїв з подачею тепла не було, то в “Миколаївобленерго” виникли проблеми після бомбардувань Миколаєва. 

Як повідомило підприємство на своїй сторінці в соцмережі після обстрілу 7 березня постраждало кілька котелень. Зокрема, не працювали котельні на вулиці Горького та 295 Стрілецької дивізії. На ранок 10 березня котельня на вулиці Горького запрацювала. 

Крім власних ремонтних робіт після обстрілів, фахівці “Миколаївоблтеплоенерго” допомагають рятувальникам в розмінуванні міста – прибирають знешкоджені снаряди.  

І буде світло

Чимало роботи й у “Миколаївобленерго”. 

Як і “Миколаївводоканал”, підприємство бореться з фейками про зникнення світла, відключення енергосистеми. Всі роз’яснення, а також контактні телефони можна знайти на сайті “Миколаївобленерго”. 

Обстріли Миколаєва призвели до обриву електромереж в окремих районах міста. Фахівці підприємства намагаються оперативно їх ліквідувати. Це важливо, адже від наявності електрики залежить робота котелень “Миколаївоблтеплоенерго”. 

Газопостачання в Миколаєві

Сторінка АТ “Миколаївгаз” у Фейсбук зараз містить багато фотографій з ремонтних робіт. На жаль, це не звичайні ремонти в мирний час. Фахівці підприємства працюють над ліквідацією наслідків обстрілів житлових кварталів Миколаєва. 

Важливо зробити це оперативно, адже, потрібно не лише відновити газопостачання.  Витік газу може призвести до нових вибухів і навіть жертв. 

В районах Миколаєва, які не обстрілювали, газ у помешканні є. 

На чому і куди можна доїхати в нашому місті

Миколаївці в соцмережах  часто дякують працівникам “Миколаївелектротрансу”. Не дивлячись на обстріли на маршрути виходять трамваї і тролейбуси. 

Щодня на сторінці підприємства публікується графік руху електротранспорту. Треба зауважити, що через розведений міст, до мікрорайону Північний не ходять тролейбуси 6, 7 і 9. За коротким маршрутом працює трамвай №1. 

Після боїв на вулицях 6 і 9 Слобідські тролейбусний маршрут №2 розділений на дві частини. Це сталось через пошкодження тролейбусної лінії. 

До речі, протягом воєнного часу проїзд тролейбусами і трамваями в Миколаєві безкоштовний. 

Працюють також  “маршрутки” і таксі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.