Неділя, 26 Травня, 2024

Гуманітарна допомога за талонами 

З початку військових дій у різних районах Миколаєва волонтери роздавали гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, води, консервів, хліба, предметів особистої гігієни, дитячого харчування. Отримати допомогу міг кожен охочий. І для цього не потрібно надавати якихось документів. Деякі громадяни користувалися цим і ходили за гуманітарною допомогою “як на роботу”. Згодом, деякі перепродавали пайки ябо якісь окремі продукти з набору на базарі. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Причини змін  

Раніше гуманітарну допомогу можна було отримати у порядку живої черги. Іноді організовувалося дві черги. Одна для людей з інвалідністю, друга для громадян без інвалідності. Але в деяких районах, у місцях видачі, утворювалися величезні черги. Люди займали з 12 години ночі чергу, щоб встигнути отримати продукти. І проводили там усю ніч. Але не всі громадяни можуть фізично простояти всю ніч у черзі. Це призвело до того, що дехто отримував пайки щодня, а іншим нічого не дісталося. Що саме собою не справедливо. 

Крім того, така поведінка громадян була порушенням правил комендантської години. І було небезпечним для їхнього життя та здоров’я.  Деякі люди, які відстояли чергу у кілька годин, не змогли отримати гуманітарну допомогу, влаштовували бійки. Кілька разів мешканці сусідніх із пунктами видачі будинків та працівники пунктів видачі змушені були викликати поліцію. Одного разу навіть військові приїжджали розігнати натовп мешканців. Люди прийшли займати чергу ще об 11 годині вечора, при цьому висвітлювали собі дорогу ліхтариками. Що заборонено під час комендантської години та воєнного часу. 

У зв’язку з цим управлінням міста було прийнято рішення про видачу карток, за якими громадяни зможуть отримати гуманітарну допомогу раз на чотири дні (консерви та хліб). Ця гуманітарна допомога надходить від ООН і може бути доступна не тільки пенсіонерам, а й решті верств населення. Таким чином, кожен, хто має картку, отримає продукти лише один раз на 4 дні. І не буде ситуацій, коли комусь не дістанеться пайків.

Процедура отримання 

Для отримання картки потрібно звернутися до центру видачі у своєму районі. Адреси центрів можна взяти на офіційному сайті адміністрації міста. Для цього необхідно надати ідентифікаційний код. Кожний охочий для того щоб отримати карту та використати її повинен буде пред’явити посвідчення особи. Це робить неможливим ситуацію отримання картки за когось. І як наслідок, стає неможливим використати чужу картку. Можливості отримати картки на всіх членів своєї сім’ї не надається.  

Реалії 

Хоча таке рішення і було прийнято з метою уникнення черг, але, як ви бачите на фото, черги утворюються в центри отримання карток. Картки починають видавати о 10:00, але, як показує практика, видача карток починається із запізненням. І пара сотень людей, переважно пенсіонери, змушені стояти кілька годин у черзі тепер уже за картками. Справедливість відновлена, але проблема черг не зникла. 

Для Миколаєва запровадження продовольчих карток є нововведення. І місто поки що не встигло адаптуватися до цього процесу. Сам процес видачі ще до кінця не налагоджений. Хоча деякі сусідні міста вже запровадили процедуру видачі гуманітарної допомоги за допомогою надання ідентифікаційного коду. 

Джерела: інформацію та фото взято з особистих джерел.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.