Вівторок, 21 Травня, 2024

У Миколаєві зафарбували один з муралів

Невеликий мурал на вулиці Генерала Карпенка зафарбували невідомі. Про це на своїй сторінці повідомив менеджер з комунікацій Агенства розвитку Миколаєва Євген Гомонюк. 

Мова йде про мурал, де був зображений стилізований портрет художника Вінсента ван Гога. Мурал був розташований на стіні одного з гаражів. Тепер замість нього там сірий квадрат. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

“Епопея з муралами в Миколаєві триває. Цього разу біля створеного кільця на вул. Карпенка комунальники (чи якійсь валенок з банкою фарби) зафарбував невеликий, але якісний мурал на стіні гаража у вигляді стилізованого автопортрету голландського художника імпресіоніста Вінсента ван Гога (підозрюю, що  ті, хто це зробив, навіть не знають такого імені”, – написав Євген Гомонюк.

Мурал з автопортретом Вінсента ван Гога створили молоді художники творчого об’єднання  Southgdetto. Усього лише за пару років роботи в Миколаєві митці вуличного стрит-арту створили в Миколаєві  пять муралів. Вони розташовані в різних куточка містах. Так, на вулицях можна побачити стилізовані зображення “Створення Адама” Мікеланджело і “Купання червоного коня” Кузьмы Петрова-Водкіна. Останньою роботою стала “Дама у червоному капелюсі” Олександра Мурашка на стіні будинку по вулиці Московській. Жителі Миколаєва лише підтримували таку ініціативу, даючи дозвіл на розташування муралів на своїх будинках. Працюють художники у стилі поп-арту і мінімалізму. Картини адаптують, роблячи мінімум деталей. Усі п’ять картин обирали рандомно. До речі, всі матеріали молоді художники купували за власний кошт. Та й стіни під мурал готували самостійно. Часто їх потрібно було спочатку пофарбувати перед тим, як почати працювати художніми фарбами. 

Зазначимо, що до цього часу жодного муралу Southgdetto не псували. Не постраждали навіть руки зі “Створення Адама”, що розташовані в не дуже спокійному районі міста. Аж ось один з муралів був не просто зіпсований, а зник. 

“Місто перетворюється в зону дискомфорта для вільної творчості. Тим більше, що у нас і так дуже мало якісного стрит-арту. І тот зафарбовують”, – додав Євген Гомонюк. 

На його думку в Миколаєві таким чином впевнено перемагає ЖКГ-арт. А таке ставлення до роботи молодих митців і призводить до того, що креативна молодь тікає з нашого міста.  

Спочатку автор публікації зазначив, що автор сірої стіни невідомий. Проте, пізніше Євген Гомонюк додав, посилаюсь на коментарі друзів, що мурал зафарбував новий власник гаражу.  Таким чином він відремонтував свою власність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.