Субота, 25 Травня, 2024

Що зміниться після підвищення вартості харчування у миколаївських школах і садочках?

Стало відомо, що виконком Миколаївської міської ради установив нову граничну вартість з організації харчування в школах та дитсадках. Рішення набирає чинності з першого дня 2022 року, пише mykolaiv-future.com.ua.

Коментар з цього приводу надали в управлінні освіти: згідно з новим рішенням Кабміну, проведено перерахунок калорійності, енергетичної та харчової цінності їжі, що споживається дітьми в школах і садочках. До зростання платежів також, банально, призвело зростання цін на споживчі групи товарів, а також тарифів на енергоносії. Проте представники влади всі відзначають, що раціон дітей поповниться новими стравами, збільшиться частка фруктів і овочів, а також зменшиться кількість солі та цукру у стравах. У цьому випадку будуть покладатися на технічні карти, розроблені шеф-кухарем Євгеном Клопотенко.

Прокоментував ситуацію і заступник міського голови Анатолій Петров. Він розповів, що інноваційний підхід до організації харчування, в якомусь сенсі, є: якщо раніше меню для вихованців дитсадків та школярів розробляли на 2 тижні, то нове меню розраховане на 4 тижні. Таким чином, страви у новому меню не повторюються впродовж місяця, а діти будуть харчуватися різноманітніше, щодня отримуючи свіжі нові страви з урахуванням усіх норм дитячого харчування. Також Анатолій Петров поділився планами влади на майбутнє у цій сфері. За його словами, відповідно до нових стандартів цикл приготування їжі не повинен тривати довше ніж на півтори-дві години, тому питання переоснащення харчоблоків є максимально актуальним. Тепер владою розглядається можливість організації великих харчоблоків на території великих шкіл, так з’явиться можливість забезпечити харчуванням одночасно декілька навчальних закладів.

Зазначимо, що раніше стало відомо, що на сайті міськвиконкому з’явився проект постанови про підвищення вартості харчування в дитячих садках і школах Миколаєва, який був прийнятий на голосуванні 27 жовтня 2021 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.