Субота, 25 Травня, 2024

“Перша піктограма нанівець”: на Великій Морській з’являється розмітка для велосипедистів

У групі Фейсбук Veloruh Mykolayiv повідомляється, що з’являються перші обриси майбутньої велодоріжки по Великій Морській. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

З чим виникли проблеми, і хто може скористатися доріжкою?

З поста стає відомо, що, крім знаків дорожнього руху, з’являються обриси відповідної розмітки. Зазначається, що перша піктограма велосипеда під кодом 1.28.1 («Смуга для суміщеного руху маршрутних транспортних засобів та велосипедистів») вийшла досить невдалою, проте далі виглядає нормально. За повідомленням монтажно-експлуатаційного КСП, зняти попередню розмітку з літерою «А» без слідів та руйнувань дорожнього покриття було неможливо, а згідно зі схемою організації дорожнього руху, нова піктограма була на місці старої розмітки. Автори поста пишуть, що на смузі суміщеного руху піктограма велосипеда все ж таки зустрічається досить часто, тому сумнівів про призначення смуги в учасників дорожнього руху виникнути не повинно. У найближчих планах продовження велодоріжки від Великої Морської до Соборної та до пішохідного понтонного мосту.

У коментарях до посту у городян з’явилися цілком очевидні та актуальні питання, наприклад, один із користувачів уточнює, чи можуть користуватися цією смугою особи, які керують електросамокатами. На що отримав відповідь, що особи, які керують іншими засобами міської мобільності (а саме: моноколесами, сігвеями, гіроскутерами та ін.) не фігурують у законодавчому полі України, і де вони можуть пересуватися – не зрозуміло, а ця смуга призначена для пересування транспорту, що пересувається за встановленим маршрутом та велосипедистів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Миколаїв, який є єдиним обласним центром без велодоріжок, незабаром матиме перші велосипедні доріжки. Одна розташовуватиметься на вул. Курортній (на ділянці від вул. Крилова до вул. Карпенка, по парній стороні), а друга – від Народного саду до понтонного мосту Великою Морською та Соборною). У вересні 2021 року вже було здійснено невдалу спробу нанесення розмітки на велодоріжку в центрі міста, проте тоді процес було зупинено, оскільки тоді розмітка була розкритикована городянами за недотримання базових вимог: робочої ширини, наявності сторонніх предметів (зливи, стовпи) та ін.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.