Неділя, 26 Травня, 2024

“Миколаївелектротранс” попросив у міста на наступний рік 245 мільйонів гривень

Комунальне підприємство “Миколаївелектротранс” просить з міського бюджету  на наступний рік 245 мільйонів гривень. Це питання обговорили  20 грудня під час засідання депутатської комісії з питань економічної та інвестиційної політики, передає видання Інше ТВ. Саме на цьому засіданні депутати розглядали пропозиції перерозподілу коштів бюджету міста на наступний рік, пише mykolaiv-future.com.ua.

Сума в 245 мільйонів гривень, яку озвучив генеральний директор “Миколаївелектротрансу” Юрій Сметана більша за суму, яку підприємство отримало з міського бюджету у нинішньому році. Таке збільшення обумовлене зростанням цін на електроенергію, а також збільшенням мінімальної заробітної плати. Він наголосив, що ця цифра невипадкова. Вона з’явилася за послугу перевезення пасажира  з розрахунку одна гривня за один кілометр. 

Ознайомив керiвник “Миколаївелектротрансу” депутатів міської ради з можливостями підприємства заробити. За його словами в 2021 році власна виручка може становити приблизно 30 мільйонів гривень. Але це покриє лише 12 відсотків витрат за вказану послугу. В наступному році очікується, що цей показник зросте, але не набагато – лише на два відсотка. 

“В наступному році, якщо брати у відсотковому відношенні, власна виручка збільшиться – ми прогнозуємо 14 %. Звичайно, що хочеться більше. Ми бачимо цю динамику – за вересень – листопад виручка збільшилась до 3 мільйонів гривень”, – розповів Юрій Сметана.

Що стосується перевезення пасажирів, то за рік електротранспорт перевозить до двох мільйонів містян. Проте, 1,5 мільйона з них – це пільговики.  Як розповів Юрій Сметана, у грудні нинішнього році на нових тролейбусах буде підрахований пасажиропотік. 

Знову порушили питання прибрати контролерів, кіоскерів і зробити проїзд у комунальному транспорті безкоштовним для всіх. З цією пропозицією виступив депутат Федір Панченко. В приклад поставили Кривий Ріг, де місто виділило 900 тисяч гривень  зробило проїзд в тролейбусах і трамваях безкоштовним. 

З цим не погодився перший віцемер Віталій Луков. Він аргументував свою незгоду тим, що тоді потрібно робити безкоштовним і проїзд у комунальних автобусах, а місто це не потягне. Члени комісії заслухали всі пропозиції, проте рішення так  не ухвалили. Запропонували повернутись до нього пізніше. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.