Вівторок, 19 Березня, 2024

Чи реальна організація безбар’єрного простору в Миколаєві?

Проблема безбар’єрності та доступності різних об’єктів для людей з інвалідністю, у тому числі маломобільних груп населення у Миколаєві, та в Україні в цілому, до сих пір залишається на піку актуальності. Останні кілька років хоч і ознаменувалися деякими зрушеннями у позитивну сторону, але до рівня Європи або США, все ж, ще далеко: за останні роки багато об’єктів соціальної сфери в Україні та нашому місті обзавелися пандусами, у тому числі з адекватним кутом нахилу, в лікарнях ремонтуються ліфти, обладнуються спеціальні вбиральні, монтується тактильна плитка поблизу пішохідних переходів та зупинок, світлофори на пішохідних переходах оснащуються системою звукового супроводу, влада закуповує низькопідлоговий муніципальний транспорт тощо. Далі на mykolaiv-future.

Миколаївський депутат на собі відчув «розкіш» доступності міських вулиць

Інцидент, що стався з ним у центрі Миколаєва, описав на своїй сторінці в Фейсбук Юрій Степанець, який отримав місце Миколаївській міськраді від партії «Слуга народу» за результатами останніх виборів. Юрій повідомив, що травмувався, впавши з візка у центрі Миколаєва, на вулиці Соборній. Місце, де стався інцидент, хлопець не уточнював, проте написав, що тротуар був «от-от» збудований, нарікаючи, що будівельників, які спорудили б тротуар згідно всім сучасним нормам, мабуть, дуже мало.

Актуальна ситуація

Безліч тротуарів на Соборній не обладнані з’їздами, а бордюри досить високі для того, щоб подолати їх в інвалідному візку. Велика частина об’єктів (кафе, відділень банків, магазинів, аптек та ін.) навіть у центрі міста до цих пір залишається малодоступними, незважаючи на те, що при будівництві або реконструкції висувається ряд вимог щодо забезпечення доступності (Державні будівельні норми з доступності). А на деяких об’єктах, що забезпечені необхідними пристроями, не дотримані необхідні норми: кут нахилу, довжина і ширина, не врахований матеріал поверхні, який може бути слизьким або ж відсутні поручні. Згідно з даними, опублікованими у матеріалі «Вечерний Николаев», на 2020 рік на Соборній тільки п’ята частина всіх закладів зі сходами була обладнана пандусами (22%). З них, більша частина відповідає нормам за шириною – 75%, правильний тип покриття мали 43% пандусів, нормативний кут нахилу – 31%, а поручні були тільки у 20%. Спеціальний дзвінок, що дозволяє викликати персонал для надання допомоги людині, що знаходиться у візкуі, був тільки у 2% закладів у центрі міста. У результаті, за підрахунками редакції, якщо підсумувати всі показники, то дійсно доступними пандусами для маломобільних груп будуть лише 12%. Дані, наведені в матеріалі, з великою ймовірністю, є актуальними і на сьогодні. А як стало відомо нещодавно, завдяки випадку з Юрієм Степанцем, будувати у Миколаєві продовжують з порушенням норм доступності.

Сподіваємося, що інцидент, освітлений Юрієм Степанцем, не залишиться непоміченим місцевою владою в силу його статусу депутата міськради і деякої популярності як медійної особистості, і проблема доступності та безбар’єрності почне вирішуватися у Миколаєві швидшими темпами.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.