Неділя, 26 Травня, 2024

Як вибрати строп СКП

Під час підйому та переміщення вантажів на будівельних та складських майданчиках не обійтися без такого важливого елемента, як стропи. Канатні стропи – це пристрої, призначені для захоплення та транспортування вантажів різної маси в обмеженому просторі. Строп СКП має по краях петлі, є досить універсальним та затребуваним стропом, використовується практично у всіх сферах виробництва. Усі складові канатних стропів проходять випробування на заводах-виробниках та мають відповідну документацію.

Конструкційні особливості канатних стропів СКП

Універсальний строп скп має просту конструкцію із двома петлями. Одна петля необхідна для навішування на гачок вантажопідйомної машини, а другу петлю приєднують безпосередньо до вантажу. Стропами можна обв’язувати вантаж методом «кошика».

Канатні стропи бувають сталевими, синтетичними та текстильними. З усіх перерахованих матеріалів виготовлення, велику популярність має сталевий канат, оскільки має високу міцність і довговічність. З великої кількості дротів однакового розміру сплітається канат і фіксується за допомогою тертя. Чим більше буде навантаження, тим більше дроту притискатимуться один до одного, тим самим підвищуючи силу на розрив. Щоб підвищити безпеку під час експлуатації, канат в обов’язковому порядку ізолюється. Також строп може виготовлятися методом пресування, але вважається менш надійним. При опресуванні закладаються кінці каната в спеціальну втулку з алюмінію, яка стискується з чергуванням статичних та динамічних навантажень. Ціна на стропи демократична та доступна не тільки підприємствам, а й кінцевому споживачеві.

Переваги та недоліки канатного стропа СКП

До канатних строп висувають серйозні вимоги, тому всі вироби проходять випробування, отримують паспорт якості та сертифікати. Так як на складних виробничих об’єктах необхідно пересувати важкий вантаж, то найчастіше використовують канати зі сталевою основою. До переваг канатних строп із сталі відносять:

  • високу міцність на розрив;
  • гнучкість матеріалу;
  • зносостійкість;
  • поступове руйнування;
  • тривалий термін експлуатації;
  • невисока вартість.

За всіх переваг сталевих стропів, вони мають недоліки, хоч і незначні. Поверхня каната досить груба і є ризик пошкодити пофарбовану поверхню предметів. Стропи зі сталі мають велику власну вагу, також не можна працювати в хімічно агресивному середовищі. Для надійного кріплення вантажів потрібне додаткове оснащення, таке як гаки, карабіни та інші елементи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.