Неділя, 26 Травня, 2024

Стан води у кранах миколаївців 

12 квітня під час активних бойових дій неподалік Миколаєва російськими окупантами було пошкоджено водогін. Тому все місто залишилося без води. Протягом місяця мешканці Миколаєва змушені носити води із привезених бочок, брати зі свердловин у сусідів, купувати у супермаркеті, а воду для технічних потреб брати з річки. Сусідні області, дізнавшись про проблеми до Миколаєва стали привозити бутильовану воду, доставляти бочки з водою. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

 Яка вода насправді 

Оскільки полагодити трубу не вдавалося через активні бойові дії, було вирішено брати воду з Південного Бугу, і за допомогою спеціальних очисних установок очищати річкову воду. На жаль, поки що воду з Південного Бугу не вдалося очистити до стану питної. У кранах миколаївців зараз тече лише технічна вода. На початок вона була жовтого кольору і мала приємний запах. Зараз вода є прозорою і без запаху, але має солоний присмак.   

Після проведених аналізів у відповідних лабораторіях, фахівці зробили висновок, що у воді, яка зараз тече у трубах миколаївців у 12 разів перевищує кількість хлоридів, у 7 разів перевищує рівень мінеральних солей, жорсткість втричі перевищує норму, а сульфати перевищено у два рази. На підставі цих результатів “Миколаївводоканал” неодноразово закликає громадян не вживати воду та не використовувати її для приготування їжі. Жителі Миколаєва продовжують брати питну воду із точок безкоштовної роздачі води. А прати доводиться з використанням соди чи лимонної кислоти.  

вода в Миколаєві

“Технічна вода” що це і з чим її їдять

Технічна вода – це вода, яку використовують у промислових цілях заводи, фабрики, підприємства, металургія. Технічну воду беруть із будь-якого підземного чи наземного джерела. В Миколаєві такими джерела виступают річки Південний Буг та Інгул. Зрозуміло, що вода в річках не просто не підходить під санітарні норми, а взагалі суперечить усім правилам. Технічна вода в кранах миколаївців все ж таки трохи очищена, але її вживання може призвести до проблем зі здоров’ям. Судини почнуть втрачати свою еластичність, почнуться проблеми із серцем. Зуби будуть кришитися і випадати. І це далеко не всі проблеми, які можуть бути викликані вживанням технічної води. Хоча варто зазначити, що від випадкового вживання склянки такої води нічого не станеться.

Рішення проблеми

Сусідні області дізнавшись про проблеми до Миколаєва, стали привозити бутильовану воду, доставляти бочки з водою. Волонтери з міста Одеса збирали порожню тару у мешканців Одеси, та наповнивши її водою привезли до Миколаєва. Фонд “Soborna Ukraine” провів збирання коштів для закупівлі необхідного обладнання для фільтрації води. Влада міста ініціювала свердління 7 свердловин у різних областях міста. Вони мають розташовуватися біля лікарень, шкіл, садків. Влада міста запевняє, що згодом питна вода знову з’явиться у кранах миколаївців. Поступово технічна вода буде замінена якісно очищеною водою зі свердловин. Але на це потрібен час. Скільки саме поки що ніхто сказати не може. Але наявність хоча б технічної води у кранах полегшує життя мешканців Миколаєва. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.