Неділя, 26 Травня, 2024

5 ініціатив за підтримки “Агенції розвитку Миколаєва”, які зробили наше місто трохи кращим

Немає нічого кращого, ніж щире бажання зробити місце, в якому ти живеш, красивішим, цікавішим, привабливішим.

Останнім часом у Миколаєві реалізується дуже багато ініціатив, спрямованих на благоустрій, у сфері благодійності, еко-ініціатив та ін. Просуванням та реалізацією різноманітних проєктів займаються як громадські організації (“МрійДій”, “300 миколаївців” та ін.) власним коштом чи за кошти від crowdfunfing, і комунальні установи – “Агенція розвитку Миколаєва”, і звичайні миколаївці, які подали на розгляд громадськості свої проєкти (програма “Громадський бюджет”). Завдяки створенню, просуванню та втіленню проєктів у різних сферах, Миколаїв перевтілюється зовні та внутрішньо.

У цьому матеріалі пропонуємо детальніше розглянути ініціативи, реалізовані за підтримки організації “Агенція розвитку Миколаєва” у 2021 році. Ідеї, які зробили Миколаїв – наш дім – трохи кращим. Детальніше на mykolaiv-future.

Арт-інсталяція “Я люблю Миколаїв” зробить Миколаїв красивішим

“Незабаром у Миколаєві буде встановлено новий арт-об’єкт” – новини з таким заголовком облетіли миколаївські ЗМІ у грудні 2021 року.

Новий арт-об’єкт буде розміщений в одному зі скверів Миколаєва, в якому – поки не відомо. Проєкт реалізується спільно з організацією “МрійДій Junior”. Кореспондентам інтернет-видання “0512” творці інсталяції розповіли, що задум з’явився влітку, а реалізацію розпочали у вересні 2021. Фото готової частини майбутньої інсталяції показали на офіційному сайті “Агенції розвитку Миколаєва” у жовтні.

Новий арт-об’єкт є сталевим циліндром без основ висотою 2,5 метри і діаметром 1,7 метри. Всередині циліндра буде розміщено джерело світла. На циліндрі нанесено напис “Я люблю Миколаїв” 70 мовами світу. Світло буде гарно підсвічувати написи на циліндрі зсередини.

Облаштуванням “сяючої” локації планують зайнятися вже першими місяцями 2022 року. Крім установки арт-об’єкта, миколаївці також планують зайнятися благоустроєм прилеглої території.

Фінансування для реалізації цієї ідеї було виділено з міського бюджету, фінансово підтримали проєкт у “МрійДій Junior” та міські меценати.

“Чисті пляжі разом!” зробить Миколаїв чистішим

Проєкт “Чисті пляжі разом” має соціально-екологічну спрямованість. По-перше, основне завдання проєкту – приведення пляжних зон міста у відповідність до світових еко-стандартів. По-друге, ще одним завданням проєкту, який пройшов у Миколаєві за підтримки “Агенції розвитку Миколаєва”, є об’єднання городян, громадських організацій, бізнесу та місцевої влади з метою формування культури поводження з відходами у відпочивальників на пляжних зонах міста.

Проєкт стартував влітку 2021 року і триватиме 3 роки. Для реалізації обрали один з популярних серед миколаївців пляж у центрі міста “Стрілка”, що поблизу Інгульського мосту.

У процесі реалізації проєкту “Чисті пляжі”, волонтери проводять моніторинг на вибраному пляжі, після чого дані надсилаються для дослідження групою експертів. За підсумками комплексного дослідження щодо причин забруднення пляжних зон, формується перелік рекомендацій для міськради, бізнесу, а також розробляються інфо-кампанії.

Для містян, окрім інформативних лекцій, було підготовлено й розважальну інтерактивну програму.

Mykolaiv Smart Route зробив Миколаїв цікавішим

Задум вуличної інтерактивної екскурсії “Mykolaiv Smart Route” став реальністю завдяки спільній роботі “Агенції розвитку Миколаєва” та “Миколаївського глиноземного заводу” у січні 2021 року.

Розумний маршрут Миколаєвом – це 16 інфо-стендів, розміщених у різних куточках міста. Інформаційні стенди розташовані поблизу міських архітектурних або історичних пам’яток. QR-код на табличці, який можна відсканувати смартфоном, дає можливість дізнатися детальну інформацію про ту чи іншу локацію однією з обраних мов: англійською, російською або українською. Інформаційна довідка про пам’ятки на табличках також продубльована шрифтом Брайля.

Mykolaiv Smart Route стає популярним – це факт. Виходячи з даних, оприлюднених “Агенцією розвитку Миколаєва”, інфо-табличками скористалися понад 4,5 тисячі разів, близько 13 % – іноземною мовою.

StartUp Eco Challenge зробив Миколаїв привабливішим

“Агенція розвитку Миколаєва” підтримала еко-ініціативу StartUp Eco Challenge. Завдяки crowdfunding-платформі було зібрано кошти на озеленення Миколаєва.

Весною 2021 року місту було передано 30 саджанців сакури з метою висадки їх у віддалених районах міста. Наприклад, 15 сакур Кіку-Шідаре було висаджено за участю “Агенції розвитку Миколаєва” та активних миколаївців на пустирі на вул. Троїцька.

Літній творчий сезон у ДОФі зробив Миколаїв захоплюючим

Влітку на відкритому майданчику поблизу колишнього Будинку офіцерів флоту було весело, захоплююче, креативно. Такий формат дозволив провести масу відкритих заходів для миколаївців, не порушуючи карантинних обмежень. Черговий творчий сезон у відкритому просторі ДОФ пройшов завдяки платформі MY ART за підтримки “Агенції розвитку Миколаєва”.

В АРМ стверджують, що за сезон арт-простір ДОФ відвідали понад 2000 миколаївців. Вони мали можливість бути присутніми на 13 кінопоказах, 6 лекціях та презентаціях, 6 музичних концертах, 4 воркшопах та майстер-класах, 2 виставках та 1 дослідженні. Програма була різноманітною та захоплюючою.

ДОФ став майданчиком для спілкування однодумців, популяризації напрацювань молодих миколаївських творців та творчих дебютів. Різноманітні культурні заходи вдихнули життя у стіни колись одного з головних центрів світського життя старого Миколаєва – Будинку офіцерів флоту.

Немає нічого кращого, ніж робити Миколаїв чистішим, красивішим, привабливішим, цікавішим. Все в руках миколаївців.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.