Субота, 20 Липня, 2024

Огорожа обсерваторії в Миколаєві буде відновлена вже в цьому році

У Миколаєві триває реконструкція огорожі НДІ «Миколаївська астрономічна обсерваторія». Таку інформацію повідомив директор НДІ Олександр Шульгач, пише mykolaiv-future.com.ua.

У 90-ті роки чавунну огорожу обсерваторії в Миколаєві було частково зруйновано «мисливцями» за металом. Рішення про необхідність реконструкції було прийняте ще в 2004 році, коли благодійний фонд пожертвував обсерваторії кошти на реконструкцію огорожі. Договір з ЧСЗ щодо виготовлення необхідних деталей огорожі був складений в тому ж році. Замовлення було оплачено частково засобами благодійного фонду, решта робіт була профінансована Міністерством науки і освіти України.

Проектна документація для установки відсутніх елементів огорожі була виготовлена ​​вже в 2019 році. Сам процес реконструкції почався тільки в червні поточного року. Роботи з реконструкції виконуються фірмою «Антарес-Буд» на благодійних засадах. Орієнтовні терміни завершення робіт з реконструкції – кінець грудня поточного року.

Нагадаємо, що обсерваторія Миколаєва, одна з найстаріших Східної Європи, включена у список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а її огорожу ще в 1999 році було визнано частиною пам’ятника національного культурного надбання. Втім, включити обсерваторію в список об’єктів програми «Велика реставрація», за словами Д. Разумкова, заважає бюрократичний нюанс: будівля знаходиться на балансі Міністерства освіти і науки, а програма проводиться Міністерством культури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.