Четвер, 20 Червня, 2024

Незаконно та небезпечно: “Епіцентр” у Миколаєві, як і у Первомайську, офіційно не введено в експлуатацію

Масштабний підпал, що призвів до знищення нещодавно відкритого гіпермаркету будівельних матеріалів “Епіцентру” у Первомайську, викликав велику кількість запитань щодо безпечності та законності функціонування магазинів  відповідної мережі. З невідомих причин система автоматичного тушіння пожежі та працівники за допомогою вогнегасників не змогли впоратися з невеликою площею підпалу, тож в результаті вигоріло майже 4 тисячі квадратних метрів площі. Виявилося, що “Епіцентр” у Первомайську, що офіційно відкрився 19 грудня 2020 року, не було введено в експлуатацію, що підтвердили у ДАБІ Миколаївської області. Місцеві активісти також повідомили, що мали місце суттєві порушення у системі протипожежної безпеки. Їх було змонтовано, але не підключено. У прес-службі мережі цю інформацію спростували, повідомляє “mykolaiv-future.com.ua”.

Після відповідної надзвичайної події українці почали перевіряти у державних реєстрах чи було будівлі торгової мережі в їх містах введено у експлуатацію. Виявилося, що жоден “Епіцентр” у Миколаївській області не було введено в експлуатацію. Про це свідчать офіційні дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Головним архітектором гіпермаркету у Первомайську був Юрій Громов. Технічний нагляд здійснював Костянтин Новіков. У реєстрі зазначено дані стосовно видачі дозволу на будівельні роботи від 28.10. 2020 року, але необхідного сертифікату вводу в експлуатацію немає. 

Варто зауважити, що перед використанням будь-яка споруда повинна пройти процедуру введення в експлуатацію. Після цього ДАБІ надає дозвіл на підключення до об’єкту всіх необхідних комунікацій. Сертифікату про введення в експлуатацію не мають ні згорілий “Епіцентр” в Первомайську, ні магазин у Миколаєві на Херсонському шосе. 

Зважаючи на те, що відповідні гіпермаркети почали працювати без відповідного сертифіката про введення в експлуатацію, не виключено, що системи оповіщення та пожежогасіння також мають недоліки. Якщо підпал коврового покриття у Первомайську, який було зафіксовано охоронцями, не вдалось загасити ні працівникам, ні системі пожежогасіння, а пожежники зіштовхнулися з відсутністю води у гідрантах, через непрацюючі насоси, то безпека перебування на території магазину у випадку надзвичайної ситуації може викликати серйозне занепокоєння.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.