Легендарне миколаївське Адміралтейство в плачевному стані. Фасад поступово осипається, а від даху залишились лише невеликі клаптики залізного покриття, більша частина перебуває під відкритим небом. Якщо місцева влада найближчим часом не відреагує, місто може залишитись без однієї з найгарніших пам’яток архітектури Миколаєва. Далі на mykolaiv-future.
Реальний стан речей показав колишній миколаївський нардеп Артем Іллюк. З висоти пташиного польоту видно, що від фасаду відвалюються величезні шматки штукатурки, а дах на найвищій частині будівлі практично відсутній. Будівля вимагає капітального ремонту. Якщо всередині ситуація не краща, то Адміралтейство можуть визнати аварійним.
Нагадаємо, що Адміралтейство створили у місті корабелів у 1788 році за наказом Потьомкіна. Воно стало базою для будівництва та ремонту кораблів Чорноморського флоту. Вже за два роки тут заклали перший корабель – “Святий Миколай”, а потім 55-гарматний фрегат «Григорій Великої Вірменії». За весь час існування тут побудували більше сотні великих військових кораблів.
У 1840 році більшу частину будівель Адміралтейства було реконструйовано. Але вже через 100 років адміністративна будівля не витримала бомбардувань та була зруйнована. Влада взялась за її відновлення і у 1951 році тут розмістили головну адміністративну будівлю Суднобудівного заводу 61-го комунара.
У 1997 році Адміністративні приміщення суднобудівного заводу були визнані пам’яткою архітектури місцевого значення. Відповідне розпорядження №155-р було підписане Миколаївською державною адміністрацією.
Адміралтейство є частиною великого історичного комплексу, який включає Миколаївський обласний краєзнавчий музей “Старофлотські казарми”, браму та мури суднобудівної верфі. На відміну від Адміралтейства, вон визнані пам’ятками архітектури національного значення.