Субота, 25 Травня, 2024

Кім і Гранатуров розповіли про зміни в житті миколаївців у «жовтій» та «зеленій» зоні

У вівторок, 30 листопада, відбувся онлайн-брифінг, під час якого миколаївцям пояснили, які умови тепер діятимуть у «жовтій» та «зеленій» зонах карантину. Тижнем раніше уряд схвалив низку змін карантинних правил, які набудуть чинності вже з 6го грудня.

Віталій Кім уточнив, що більшість нові обмеження стосуются, щонайперше, саме невакцинованих миколаївців. Більше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Бізнес

Власники бізнесу зобов’язуються перевіряти наявність негативного тесту, документа про вакцинацію або довідки про одужання як у персоналу, так і відвідувачів. У «жовтій» та «зеленій» зоні у працівників та відвідувачів має бути хоча б одне щеплення. Валідність «жовтого» сертифікату» – 30 днів (прим. раніше – 120 днів). Сертифікат про вакцинацію однією дозою більше не є дійсним у «червоній» карантинній зоні. Перевірка валідності сертифіката у цьому випадку – зона відповідальності власника бізнесу. Власники можуть зчитувати QR-код через програму «Дія»: так вони отримають інформацію про статус сертифіката. Штрафи для порушників стартують від 34 тисяч гривень.

Освіта

Загальноосвітні заклади припиняють роботу у «жовтій» зоні у разі, якщо на самоізоляції опиняється більше половини учнів та персоналу. Також не працюватимуть школи, де залишився невакцинований персонал.

Транспорт

Нові правила перевезення пасажирів діятимуть у «жовтій» та «зеленій» зонах. Зміни стосуватимуться регулярних та нерегулярних перевезень у місті та області. Для цих зон передбачено перевезення пасажирів у кількості не більше ніж на всіх місцях для сидіння та 50% від кількості стоячих (прим. передбачених технічними характеристиками транспорту).

Також чиновники вкотре нагадали про рекомендовані терміни між першою та другою дозою щеплення, озвучили перелік документів, при пред’явленні яких обмеження для миколаївців не діють (залишився незмінним) та повідомили, що вакцинація стала доступною у Миколаєві у будь-який день тижня, без черг.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.