Субота, 25 Травня, 2024

Миколаївський яхт-клуб будуть реставрувати: кошти на проєкт знайшли в держбюджеті

На розробки проєктно-кошторисної документації з реконструкції Миколаївського яхт-клубу з державного бюджету область отримає чотири мільйона гривень. Кабінетом міністрів підписано відповідне розпорядження, пише mykolaiv-future.com.ua.

Відповідно до цього документа кошти розподілені наступним чином. Три мільйона 300 тисяч будуть витрачені на розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції прибережної зони яхт-клубу. Останні 700 тисяч витратять на  виготовлення проєкту реконструкції безпосередньо будинку яхт-клубу. 

Чи потрібна реконструкція Миколаївському яхт-клубу? 

Розмови про реконструкцію Миколаївського яхт-клубу точаться не один рік. Навести лад потрібно, як на прибережній території, більшу частину якої зараз окупували невеликі кафе і шашличні. Так ремонту потребує і будівля яхт-клубу, яка вже відзначила 132 річницю з дня відкриття. 

На сьогодні яхт-клуб перебуває на балансі області, хоча і розташований на території Миколаєва. У 2019 році міський голова Олександр Сєнкевич критикував обласну владу за стан яхт-клубу. Він висловив сподівання, що після виборів до обласної ради в 2020 році яхт-клубом нарешті почнуть займатись. Але цього не сталось. Озвучив мер і варіант передачі цього об’єкта місту. В цьому його підтримував тодішній голова Миколаївської облдержадміністрації  Олексій Савченко. Він зазначав, що у області немає можливостей розвивати цей об’єкт. Крім цього, яхт-клуб знаходиться на території міста і користуються ним в основном жители Миколаєва. Тож доречно, щоб належав він також місту. Такої думки притримувалась і голова обласної ради Ганна Замазєєва. Вонаще у минулому році виступила за передачу яхт-клубу Миколаєву. 

Нинішній губернатор Віталій Кім зовсім іншої думки. Вже у вересні нинішнього року він повідомив, що з обласного бюджету виділять кошти на реконструкцію кількох об’єктів. До цього списку включили і Миколаївський яхт-клуб. Відповідні зміни до бюджету депутати вже внесли. Мова йде про набережну яхт-клубу.

Сучасний вигляд Миколаївського яхт-клубу

Сучасний вигляд яхт-клубу вже давно викликає суперечки серед миколаївців. Кілька років тому на його території відкрився ресторан. Його власник вирішив “прикрасити” заклад і прилеглу територію на власний розсуд – бетонними скульптурами. З часом ці скульптури вийшли за орендовану територію. Кожен новий такий витвір викликає чимало суперечок в соцмережах. Особливого розголосу набула ситуація з фонтаном, який повністю змінили. А навколо нього вирубали всі дерева.

Але містяни одностайні в одному – поступово зникає історична унікальність яхт-клубу.  Реконструкція, яку так очікує керівництво яхт-клубу, повинна підкреслювати його історію. До речі, на цьому наголошував іі голова облдержадміністрації Віталій Кім.  На його думку встановлення будь-яких скульптур на орендованій землі повинно узгоджуватись з владою. А новий проект реконструкції набережної яхт-клубу передбачає знесення всіх самовільно встановлених об’єктів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.