Субота, 20 Липня, 2024

Миколаївцям слід очікувати підвищення ціни на воду

У Миколаєві анонсували підвищення тарифу на водопостачання і водовідведення. Про це під час брифінгу розповів директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко. Підприємство вже подало всі необхідні розрахунки до Національної комісії, яка здійснює регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Больше на сайті mykolaiv-future.com.ua.

Як пояснив Борис Дуденко, водоканал змушений підвищити тариф, адже більшість його складових вже зросли в ціні. Сюди слід віднести вартість електроенергії, матеріалів і підвищення мінімальної заробітної плати.  Лише електроенергія зросла в ціні на 80 відсотків. А з грудня підвищиться і мінімальна заробітна плата. Подорожчали і реагенти, якими обробляють воду перед тим, як пустити її до наших осель. Тому тариф, що діє зараз, стає збитковим для підприємства.

“Тариф буде підвищений. Ми всі знаємо, що наш тариф складається із витрат на електроенергію, яка у порівнянні з минулим роком зросла в ціні на 80%, заробітної плати працівників підприємства, зростає в ціні паливно-мастильні матеріали. Ми все це прорахували і подали в НКРЕКП”, – розповів Борис Дуденко. 

Проте, скільки в такому випадку для миколаївців може коштувати кубометр води директор “Миколаївводоканалу” так і не сказав. Але додав, що містянам слід очікувати на введення абонентської плати за обслуговування абонентів підприємства. Поки з її введенням чекають, так як ще не отримали типового договору. Його повинне розробити і надіслати на місця Міністерство регіонального розвитку. Цей договір стане публічним і буде закріплений законодавчо. Після його отримання фахівці водоканалу розрахують розмір абонентської плати. Миколаївці побачать її у своїх щомісячних платіжках. 

Нагадаємо, що останнє підвищення тарифу на послуги “Миколаївводоканалу” відбулось 1 січня нинішнього року. Тоді ціна на воду і водовідведення одразу збільшилась на шість гривень 50 копійок. Фактично збільшення тарифу водоканал здійснює щорічно протягом останніх трьох років в середньому на чотири – п’ять гривень. А у 2019 році підвищення відбулось два рази.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.