Неділя, 16 Червня, 2024

Недолюблений Інгульський район: розбиті тротуари, занедбані парки та дитячі майданчики

Попри карантин, Миколаїв активно приводять до ладу та створюють нові зони відпочинку для містян. Мешканці Центрального району кожного дня мають змогу милуватися новими фонтанами на центральній площі міста, прогулятись по Флотському бульвару, відпочити у Серці міста. Нові тротуари вкладаються не лише на головних магістралях, але і на вулицях  Архітектора Старова, Омеляновича-Павленка та ін.  Дороги латають або повністю змінюють покриття на вулиці Ентузіастів, Флотській,  Адміральській. Проводиться інвентаризація дитячих майданчиків. Далі на mykolaiv-future.

У Заводському районі міста завершується облаштування простору для активного відпочинку молоді з майданчиком для скейтбордингу  біля спорткомплексу “Надія”. Пішохідну зону ремонтують на вулиці Озерній та Громадянській, 3-й Слобідській та інших. Нову дорогу вкладають на вулиці Лєсковій, внутрішньоквартальний проїзд ремонтували на 2-й Слобідській, а також багато іншого. 

У Корабельному районі міста новий тротуар вкладають на вулиці Океанівській, Рибній,  Генерала Попеля. Тут же встановлюють нові дитячі майданчики на вулиці Прибузькій, Генерала Попеля. Огороджують  та облаштовують спортивні майданчики на вулиці Приозерній та Океанівській. Також вирішують чимало поточних проблем. 

Мешканці Інгульського району міста, на жаль, подібними змінами на вулицях похвалитися не можуть. На офіційній сторінці у соцмережі більшість дописів  за останні два місяці стосується покосу трави, прибирання випадкового сміття, ліквідації стихійних звалищ, прибирання аварійних дерев, а також дезінфекції зупинок громадського транспорту. Остання новина про ремонт тротуарів по проспекту Богоявленському, 43,  вулиці Молодогвардійській, 32а, а також Театральній 31а датуються 15 квітня. Тоді ж прозвітували про ремонт дитячого майданчика по вулиці Кобера 13- 15 а. Також проводились роботи з планування земельного полотна. Тим часом у Інгульському районі чимало об’єктів потребують ремонту та більшої уваги місцевої влади. 

Парки та сквери

Парк “Юність”

У Інгульському районі розміщено чи не єдиний  парк – “Юність”. Городяни скаржаться на те, що місцеві ігрові майданчики вже давно потребують оновлення та заміни. Пісочниці вже давно пустують, конструкції потребують як мінімум ремонту та фарбування, а як максимум часткової заміни. Замість лавок у парку вже багато років встановлені дерев’яні колоди, пішохідні доріжки також вимагають ремонту. Проте всі ці проблеми дрібниця, адже найголовніше – парк знаходиться у приватних руках, адже багато років тому ще за часів мерства Володимира Чайки, його було передано в оренду. Місцева влада не може проводити тут жодної реконструкції чи ремонту. В той же час адміністрація району і не звертається до міської ради з пропозицією розірвати договір оренди і привести його до ладу. 

Сквер “Херсонське шосе”

У районі багато скверів, але всі вони мають доволі неприглядний вигляд. Зелена зона в районі Херсонського шосе, площею 1,3 га, який активісти врятували від чергової забудови, нині стоїть пусткою. Останній раз покіс трави відбувається наприкінці травня. Якби не табличка та з десяток лавочок, городянам важко було б здогадатися, що ця місцина не пустир, а сквер. 

У цьому сквері не гуляють та не граються діти. Присісти перепочити можуть лише поодинокі перехожі, але надовго вони не затримуються. Неодноразово місцеві мешканці випасали у сквері отару кіз, тому більшості людей і не спадає на думку, що сюди можна прийти сім’єю. Сквер не завалено сміттям, але при цьому і не приведено до ладу.  Для мешканців проспекту Миру та Херсонського шосе він міг би стати чудовим місцем відпочинку, адже в цьому мікрорайоні їх обмаль 

Сквер за ДНЗ №142

Дубовий сквер за дитячим садком №142 також потребує приведення до ладу. Тривалий час тут не було навіть лавок, тож сюди люди приходили тільки для того, щоб вигуляти собаку. Зараз практично нічого не змінилося, ввечері та зранку тут чимало собачників. Колись давно у сквері був дитячий майданчик. Нині від нього залишилась лише обшарпана гірка. Звичайно діти на ній не катаються, адже зацікавити підростаюче покоління однією залізною конструкцією дуже важко. 

При цьому у сквері розташоване кафе, яке вже розмістило свої столики прямо у парку. На щастя, жодних добудов власники не проводять, тож місце відпочинку можна прибрати всього за декілька хвилин. 

Для мешканців приватного сектору, який знаходиться через дорогу від скверу, а також багатоповерхівок з іншого боку, дубовий сквер з новеньким дитячим майданчиком міг би стати прекрасною зеленою зоною, адже їх дитячий майданчик давно потрібно привести до ладу. 

Сквер «Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС»

Єдиною зоною відпочинку по проспекту Миру, за облаштування якого взялась місцева влада в Інгульському районі – є сквер “Подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС”. Тут вже оновлено всі лавки та ведуться роботи із заміни покриття та укладання тротуарної плитки. 

Також зараз ведуться активні роботи з оновлення та доповнення меморіалу. 

Дитячі майданчики

Більшість дитячих майданчиків у Інгульському районі вже зношено, адже їх замінила місцева влада, а також кандидати у народні  та місцеві депутати ще 5-10 років тому. Якщо ці конструкції ще можна якось реанімувати, то в деяких дворах дитячим майданчикам вже по 50 років. Залізні конструкції не лише втратили привабливий зовнішній вигляд, але і свою функціональність: деякі прогнили, а інші вигнулись.

Один з таких майданчиків знаходиться у дворі будинку за адресою проспект Миру, 42. Практично такий самий стан мають більшість місць для відпочинку та розвитку маленьких миколаївців у Інгульському районі. 

Тротуари в Інгульському районі виглядають наче після бомбардування

Якщо у центрі міста активно змінюють старе покриття на тротуарну плитку, то мешканці Інгульського району про таке оновлення можуть тільки мріяти. на більшості периферійних вулиць тротуари не ремонтувались вже по 30-40 років, тож тепер вони виглядають як після бомбардування. У темний час доби без відповідного освітлення варто ще постаратись, щоб не зламати собі руки та ноги, пересуваючись по такому тротуару. 

Нещодавно обласна рада ухвалила рішення про передачу будівлі закритої дитячої “інфекційки” ЧНУ імені Петра Могили для облаштування університетської клініки. Вона знаходиться в Інгульському районі по вулиці 9-й поздовжній. 

 Шлях до неї  найлегше прокласти з проспекту Миру по вулиці 1-ша Лінія, адже тут нещодавно встановили довгоочікуваний світлофор. Трутуару тут або взагалі немає (грунтова доріжка), або він настільки “вбитий”, що люди ходять по дорозі. 

Варто зауважити, що далеко не вся вулиця 9-та поздовжня заасфальтована. Квартал через дорогу від школи №46 досі немає асфальту, лише каміння. Це ж стосується і 8-ї та 7-ї поздовжньої. 

Подібний зовнішній вигляд має більшість вулиць та тротуарів Інгульського району. Городяни роками чекають на нормальні тротуари по 1-й Лінії, а також до центрального входу школи №10, по проспекту Богоявленському  між будинками 14, 14а, 16, 16а, району школи №27, вулиці О. Янати, дитячого садка №142  та багато інших провулків, внутрішньоквартальних проїздів та тротуарів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.