Субота, 25 Травня, 2024

Мер Миколаєва повідомив, коли запрацює ангіограф в інсультному відділенні лікарні №1

У Миколаєві триває оновлення міської лікарні №1, яка станом на 8 грудня заповнена пацієнтами з підтвердженим діагнозом коронавірус та підозрою на 100%. Ремонтні роботи виконуються коштом миколаївського мільйонера Олексія Вадатурського та компанії “Нібулон”, повідомляє “mykolaiv-future.com”. 

Мер Миколаєва розповів про хід ремонтних робіт у міській лікарні №1

На даний момент у Миколаївській міській лікарні №1 вже завершено ремонт 12 палат, які профінансувала компанія “Нібулон”. Про це під час регулярного онлайн включення повідомив мер Олександр Сєнкевич. У лікарні минулої суботи вже побували представники Національної служби здоров’я України (далі НСЗУ), які побачили оновлені палати, в  них було повністю замінено все внутрішнє обладнання. Для зручності пацієнтів та працівників вони оснащені спеціальними кнопками виклику, які не потрібно заряджати. Проте найголовніше, що у лікарні 150 ліжок буде підключено до централізованої подачі кисню. 

“Компанія “Нібулон” у нас завершила ремонт 12 палат у першій міській лікарні. Взагалі планується підключення 150 точок до кисню. Хочу сказати окремо, ми були з представниками НСЗУ  і дивилися на ці палати у першій лікарні. Фактично, це повністю нові палати. Вони будуть оснащені і ліками, і там зроблено ремонт із повною заміною всього внутрішнього обладнання. Окреме питання – це кнопки виклику медичного персоналу, які не треба заряджати. Також  вони оснащуються телевізорами і т.д”, – повідомив мер міста. 

Загалом Олексій Вадатурський за цей час вже інвестував в Миколаївську міську медичну інфраструктуру більше 20 мільйонів гривень. Мер наголосив, що з 750 ліжок, половина буде забезпечена киснем завдяки цій компанії.

У лікарні №1 ремонтують відділення для хворих COVID-19 з інсультами та планують запуск роботи ангіографа

Крім вже завершених 12 палат, компанія “Нібулон” нині займається приведенням до ладу ще одного відділення, яке прийматиме хворих на коронавірус з ускладненнями у вигляді інфарктів та інсультів. У майбутньому це відділення продовжить функціонувати для пацієнтів з іншими інфекційними захворюваннями, які мають відповідні ускладнення. 

“Компанія “Нібулон” зараз також займається тим, що за власний рахунок реконструює окреме відділення – це відділення в нас, в якому сьогодні відбувається лікування інсультних та інфарктних хворих.  Це відділення якраз буде зроблене для тих, у кого є інсульт,  інфаркт і вони хворі на коронавірус. Пізніше там можна буде лікувати людей не коронавірусних, а взагалі у яких є якісь інфекційні хвороби і супутні інфаркти та інсульти”, – додав мер. 

Олександр Сєнкевич пообіцяв, що в цьому ж відділенні вже до кінця року запрацює ангіограф. На його встановлення та запуск городяни чекають вже рік. У грудні минулого року мер міста заявляв, що на встановлення, підготовку приміщення та навчання персоналу для роботи на апараті майже за мільйон доларів, потрібно буде не менше пів року. Зрештою все затягнулося на рік. 

“До кінця цього року ми запустимо з вами ангіограф в ангіографічному відділенні цього ж інсультного відділення”, – повідомив Олександр Сєнкевич. 

Нагадаємо, що ангіограф для міської лікарні №1 було придбано наприкінці минулого року за 23 млн грн, з них майже 18 млн грн було оплачено з міського бюджету, а залишок – субвенція з державного бюджету. Крім того на ремонт та обладнання приміщення місто витратило ще 6 млн грн. Влада обіцяла запустити його ще у липні, але він і досі не працює. Зауважимо, що запуск у роботу ангіографа дозволить проводити високоточну діагностику стану судин у пацієнтів з інфарктами, інсультами, різноманітними тромбозами та розривами судин. Фактично такий дороговартісний апарат дозволить не гаяти дорогоцінного часу для прийняття рішень та рятувати життя. 

Варто зазначити, що протягом тривалого періоду Миколаїв залишався єдиним обласним центром на всю Україну, в якому не було ангіографа. Стара апаратура часто виходила з ладу і показувала неточні результати, тому придбання такого дорогого приладу було дуже необхідно місту. Тепер містяни з нетерпінням очікують його запуску.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.