Вівторок, 28 Травня, 2024

Зарядне та клавіатура для ноутбука «Лінове»: питання та відповіді

Лептопи Lenovo вибирають за оптимальне поєднання вартості та якості. А у разі поломки нескладно підібрати комплектуючі для заміни. Співробітники магазину Notebook Battery відповіли на популярні запитання користувачів, як вибрати запчастини для Lenovo.

Ноутбуки Lenovо входять до п’ятірки найпопулярніших робочих комп’ютерів у світі. Модельний ряд лептопів задовольнить найвибагливіших користувачів, бренд випускає комп’ютери на будь-який гаманець. Це досить надійні машини: відсоток відмов у перші три роки використання ноутбуків не перевищує 22%. Несправності в роботі ноутбука в більшості випадків можна усунути за допомогою ремонту або заміни зламаної деталі. Експерти розповіли, як вибрати нову клавіатуру або блок живлення для ноутбука Lenovo – пристрої, які виходять з ладу досить часто.

Де знайти комплектуючі до лептопу Lenovo?

Перше питання, яке виникає за необхідності заміни деталі на ноутбуці: де купити запчастину? Комплектуючі для лептопів марки Lenovо продаються у спеціалізованих магазинах. Якщо немає можливості потрапити до такої крамниці – не біда: купити потрібні запчастини можна по інтернету. Зробити це можна хоча б зараз, перейшовши на сторінку інтернет-магазину.

Що робити, якщо вбудована клавіатура не працює?

Несправності вбудованої клавіатури – поширена проблема. Класичний випадок: вирішили випити чаю чи кави, не відриваючись від роботи за ноутом. Один незграбний рух та ароматна калюжа розпливається по клавіатурі. Якщо виходить відновити працездатність комп’ютера після сушіння – це успіх. В іншому випадку потрібно ремонтувати лептоп або міняти клавіатуру.

Ознаки несправності пристрою введення:

 • клавіатура ноутбука Lenovо не працює: кнопки зі світловими індикаторами не горять, клавіші не реагують на натискання;
 • кнопки западають або кришки відвалилися, не працює механізм натискання;
 • друкуються не ті символи, кілька символів замість одного, команди виконуються некоректно тощо.

При виникненні неполадок необхідно перезавантажити комп’ютер, перевірити актуальність драйверів. Можливо, проблема забруднення контактів пристрою введення, в цьому випадку потрібно почистити клавіатуру за допомогою спеціальних інструментів. Механічні або апаратні поломки можна усунути, відремонтувавши або замінивши клавіатуру.

Як правильно підібрати клавіатуру для ноутбука Lenovo?

При виборі вбудованої клавіатури обов’язково враховувати такі параметри:

 1. Серія, модель ноутбука Lenovo.
 2. Нова запчастина з кадром (пластиковою рамкою) або без. Якщо клавіатура на ноутбук Леново продається без кадру, а в штатному пристрої він є, то нову запчастину можна встановити в цю рамку.
 3. Розташування шлейфу.

Якщо пристрій введення відповідає всім перерахованим параметрам, зверніть увагу і на інші деталі:

 • розкладку клавіатури, нанесену на кнопки;
 • наявність вбудованого підсвічування;
 • тип поверхні кнопок;
 • колір кадру та кнопок.

Як зрозуміти, що блок живлення несправний?

Щоб визначити, що із зарядним пристроєм щось не так, не потрібно бути професійним майстром з ремонту ноутбуків. Головний “симптом” несправного адаптера – лептоп не заряджається. Якщо батарея розряджена, то комп’ютер просто не ввімкнеться, навіть якщо підключений до електромережі.

Інші ознаки того, що блок живлення несправний:

 • лептоп став дуже повільно заряджатися;
 • зарядне для ноутбука Lenovо сильно перегрівається, відчувається запах горілої пластмаси або проводки;
 • видно, що провід або сам блок живлення пошкоджені (стирчать оголені дроти, потріскався пластик, бовтається штекер тощо).

Яка зарядка підійде для ноуту “Леново”?

Як правило, зламаний адаптер не ремонтують, а купують новий – це найшвидший і найпростіший варіант вирішити проблему заряджання ноутбука. Вибирають зарядник за такими параметрами:

 • серія та модель лептопа «Леново»: зарядний пристрій повинен підходити для конкретної моделі ноутбука;
 • роз’єм живлення: тип штекера, який вставляється в гніздо живлення комп’ютера. Lenovo випускає зарядники з круглим роз’ємом та USB. Розмір круглого штекера визначається за зовнішнім та внутрішнім діаметрами. Тип рознімання обов’язково вказується в описі запчастини
 • вихідна напруга: кількість вольт (V), яка надходить на ноут;
 • потужність: вимірюється у ватах (W). Дозволяється використовувати потужніший пристрій, ніж штатний блок живлення.

Як дізнатися про параметри адаптера?

Вся необхідна інформація для вибору зарядки вказана на шильді на блоці живлення. Якщо ж етикетка відклеїлася, втратили зарядник тощо, можна дізнатися про характеристики в інструкції до адаптера в інтернеті (шукати за серією та моделлю ноутбука «Леново»). Ще варіант – звернутися до консультанта магазину комплектуючих і він допоможе підібрати відповідний блок живлення або інші запчастини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.