Субота, 25 Травня, 2024

Про появу патріотичних муралів і білбордів на вулицях Миколаєва 

Миколаїв – місто, де часто можна побачити графіті і мурали. Ними прикрашають багатоповерхові будівлі, скейтпарки. Та й парканів навколо будівельних майданчиків в нашому місті вистачає. 

Окремою сторінкою є білборди. Вони в Миколаєві майже на кожному кроці…були. Зараз їхня кількість стала меншою. З них роблять протитанкові загородження. Але деякі ще залишились. 

Саме на таких об’єктах в Миколаєві стали з’являтися патріотичні мурали і написи.  Якщо пройтись вулицями міста, то можна знайти мурали в центрі Миколаєва. А білборди з патріотичними написами розкидані по всьому місту. Більше на mykolaiv-future.com.ua.

Які є в Миколаєві патріотичні мурали

Перший такий мурал, де художник чітко висловив позицію нашого міста, з’явився ще наприкінці березня 2022 року. Якраз саме в ці дні навколо Миколаєва точились запеклі бої. 

Містяни помітили, що стіну закинутого заводу “Дормашина”,  де завжди були різноманітні графіті почали зафарбовувати чорним. Трохи згодом стало зрозуміло, для чого готували стіну. На “Дормашині” з’явився новий мурал. Напис на ньому: “Миколаїв – це Україна”. Автором став миколаївський художник, відомий під ніком   psih1one777

Зовсім неподалік, на розі проспекту Центральний і вулиці Мала Морська з’явився ще один патріотичний мурал. Ним миколаївці підтримали захисників “Азовсталі”. Напис лаконічний – “Азовсталь”.

Ще одну історичну подію відобразили у  місцевих муралах – присудження Миколаєву звання міста-героя. На паркані навколо однієї з багатоповерхівок є мурал: “ Миколаїв-місто-герой. Слава ЗСУ”. 

Замість реклами – патріотичні білборди

Коли російські війська впритул підійшли до Миколаєва, в місті на білбордах замість звичної реклами з’явилися плакати з вельми красномовними написами. 

Одними з перших були плакати, де чітко вказаний напрямок російському кораблю. Вони й зараз є на багатьох вулицях. Можна побачити білборди, де містяни дякують Збройним силам України. 

Висловили миколаївці і своє ставлення до приходу російських військ, зазначивши, що Миколаїв-це україна, а росіян тут не чекають. 

Але мабуть найбільше уваги привернув білборд, який з’явився на вулицях Миколаєва зовсім нещодавно. Таким чином жителі нашого міста висловили свою підтримку сусідньому Херсону. 

На білборді малюнок київського художника Нікіти Тітова. Текст короткий: “Тримаємо зв’язок, Херсон”. Символом того невидимого, нерозривного  зв’язку є дві сплетені руки, які з’єднують слова на банері. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.