П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Модель будівлі ОДА відтворена конструктором із Миколаєва

Бойові дії, розгорнуті в Україні військами росії, завдали багато шкоди інфраструктурі міста. Після початку війни ракетними ударами було зруйновано не тІльки об’єкти військової інфраструктури, а й промислові підприємства, склади з продовольством, сховища, порти (всупереч заявам російської пропаганди). Постраждала і будівля Миколаївської обласної державної адміністрації. По ньому російські війська завдали ракетного удару, який призвів до безлічі жертв. Далі на mykolaiv-future.

Миколаїв минулого та сьогодення, створений з конструктора

Трохи раніше ми вже писали про миколаївського конструктора, який займається відтворенням моделей зниклих і історичних будівель, що збереглися, з деталей Lego в рамках проекту Minimisto, Олександра Єрмолаєва. Взимку 2021 року в музеї імені Верещагіна миколаївці мали нагоду познайомитися з деякими його роботами, зокрема, моделі самого Миколаївського обласного художнього музею імені Верещагіна, музею мариністичного живопису Судківського (Очаків), а також художнього музею імені Кібрика (Вознесенськ). Там також була організована фотовиставка його віртуальних моделей.

Про створення моделі Миколаївської ОДА

Певно, через трагічні події напередодні, у квітні 2022 року творчий миколаївець представив громадськості нову модель. Він відтворив будівлю Миколаївської обласної державної адміністрації.

Фото: ФБ Олександр Єрмолаєв

Публікацію зі скріншотами цієї моделі було розміщено Олександром на його сторінці в соцмережі Фейсбук. Пост містить кілька фото відтвореної у віртуальному світі будівлі ОДА, а також фото реальної будівлі до та після попадання до неї крилатої ракети «Калібр». Фото він супроводив текстом, у якому Олександр поділився короткою історією будівлі.

Дев’ятиповерхова будівля Миколаївської ОДА простояла трохи менше 50 років. Вона була збудована у 70-х роках минулого століття на місці колишнього Миколаївського зоосаду, заснованого Леонтовичем. З часів зоосаду біля будівлі ОДА залишилися лише вікові дерева.

У результаті завданого військами росії потужного ракетного удару в районі головного входу до адміністрації, в будівлі обвалилися всі прольоти центральної секції. Впав на землю і великий герб України – тризуб, що знаходився на фасаді над верхнім поверхом. Впав, але залишився цілим, що також стало предметом обговорення у мережі. Миколаївці охрестили герб, що впав, «символом духу та стійкості» українців: тризуб хоч і впав на землю внаслідок атаки російської ракети по будівлі, але все ж таки залишився цілим.

За деякий час представники влади повідомили, що будівля Миколаївської ОДА не підлягає відновленню або ремонту, тому після вйни вона буде знесена, а на її місці планують звести нову.

Вже було представлено декілька варіантів майбутньої нової будівлі ОДА. Один проект представили одеські дизайнери, він також включає реконструкцію площі перед будинком. Незважаючи на те, що проект було розроблено ще до руйнувань, його актуальність зараз лише зросла, вважають дизайнери. Інший проект був представлений архітектором Денисом Юдіним, який запропонував 2 варіанти з тризубом по центральній секції: варіант із золотистим тризубом та варіант із залізобетонним тризубом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.